Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti beleegyeznétek az esti...

Ti beleegyeznétek az esti gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Gyermekem 8. után szakmunkás tanulónak ment. 7-ig 4-es,5-ös tanuló volt.Aztán 8.-ban teljesen lerontott.Mondván Ő először szakmát akar aztán majd leteszi az érettségit.(megjegyzem nem az elhivatottság vezette, hanem barátaival került egy osztályba.) Most 10.-es. Nem szereti a szakmát, gyomorideggel megy gyakorlatra, a keze sokszor fáj, enyhe allergiás tünetei is vannak (a használt szerektől). Egy ideje el akar jönni, méghozzá esti gimnáziumba szeretne járni. Azért nem nappaiba,merthogy éppen 8. osztályban rontott le. Úgymond most már tudja mi akar lenni. Ezek után,úgymond minden vágya, hogy újra belevethesse magát a tanulásba, hiszen már tudja milyen amikor valaki nem szereti amit csinál. Hát szülőként nem is tudom.Az rendben,hogy mindenkinek jár második lehetőség de miért esti? Válasza: Mert az egészségügyben szeretne továbbmenni érettségi után. Tehát nem akar másik szakmára nappalin. Ennek pedig most ez a járható útja. Sajnálom az elmaradt diák éveit, meg mindent ami ezzel jár. Ballagás...... Meg sokan negatívan ítélik meg az estit, pedig az érettségi egy és ugyanaz mint a nappalin. Ti hogyan állnátok hozzá, beleegyeznétek,hogy átiratkozzon?
2017. okt. 11. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
De miért nem lehet másik szakmát nappalin? Ha biztosan tudja, hogy az egészségügyben akar elhelyezkedni, akkor neki egy egészségügyi szakgimnáziumot kellene keresnie.
2017. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert ott a 8-as bizonyítványa számítana, ami eléggé rossz.
2017. okt. 11. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Beleegyeznék, de kikötném azt, hogy ezt elvégzi, még egy váltást nem engednék.
2017. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A gyereked egészségét károsítja a képzés, amire jár. Ő tőled kér segítséget. Te gondolkodsz, hogy segíts-e. Ember vagy te egyáltalán?
2017. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

BELE!


Örülj neki, hogy tanulni akar a gyermeked és nem tönkre menni idő előtt testileg-lelkileg (aminek már most egyértelmű előjelei vannak ugye)!


Lehet, még jobban is fogtok járni, mert ott talán kevesebb lesz a kiadás, mint egy nappalin, viszont nehezebb is lesz, mert nem is rágnak majd mindent a szájába, tehát elképzelhető, hogy egyedül nehezebben fog megbirkózni pl. a matekkal, az önálló tanulással. De kevesebbet is fogják csesztetni meg mosni az agyát hülyeségekkel - lévén, hogy alacsonyabb az óraszám.


Nagy dolog, hogy ő legalább tudja, hogy mit akar, hát:

Segíts neki és támogasd őt mindenben!


Manapság rengeteg a boldogtalan felnőtt, mert fiatal korában a szülei nem támogatták vagy/és rákényszerítették valamire (pl. egy olyan pályára), amit nem is ő akart valójában (így aztán nem is lehet sikeres benne és csak szenvedés neki). Te ne kövesd el ezt a hibát!


Ha a jelenlegi szakmájában ennyire rosszul érzi magát a gyerek minden téren és ennyire boldogtalan, akkor mindenképpen váltania kell, ez nem is lehet kérdés!


A gimnázium azért is jó döntés, mert addig, az idő alatt is tud még érni, gondolkodni, másik képzésre/szakmára menni vagy később tovább tanulni felsőoktatásban, szóval semmiképp nem olyan "negatív" a helyzet, mint ahogyan azt gondolod!


Ha jól tudom pl. Gálvölgyi János, Galla Miklós is estin szerezte meg az érettségit..., szóval aki majd emiatt bárkit lenéz, az buta! :)

2017. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha tanulni akarna, akkor nem cseszte volna el a 8. osztályát, mert a haverokkal lógótt, vagy mittomén. Tanuljon nappalin másik szakmát.
2017. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár, sokan még 18 évesen sem tudják, hogy mit akarnak, nemhogy 8.-os korukban....Annyi idősen még nyilván az is szempont, hogy hová mennek a barátai és nem tudott előre gondolkodni vagy azt hitte, hogy ha már akkor nem tanult, akkor az egész jövője kuka. Szerintem támogatnod kellene, hogy iskolát váltson és tanuljon. Azért a szakiskola nem olyan, mint egy gimi, hogy utána még megannyi lehetőséged van és ha nem tetszik, akkor is könnyedén tudsz változtatni, hanem sokkal kötöttebb és kínszenvedés, ha az embert egyáltalán nem érdekli. Jelenleg egy olyan szakmát tanul, ami nem érdekli, amit nem szeret és ha elvégzi, akkor valószínűleg nem is akar majd ezzel foglalkozni mert utálja, így semmi értelme nincsen, hogy ezt tanulja tovább. Szóval én megengedném neki, hogy iskolát váltson, ugyanakkor megpróbálnám rábeszélni egy nappali tagozatos sulira, ahol le tud érettségizni, ugyanis úgy sokkal könnyebb tanulni és sokkal könnyebb leérettségizni. Ha meg lesz az érettségije, akkor pedig tényleg sokkal több lehetősége lesz, ha jól sikerül, akkor mehet főiskolára/egyetemre illetve sokkal több szakma közül is tud választani.
2017. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os. Nekem az még belefér, hogy valaki egyszer téved. Én sem abban a szakmában dolgozom most,amit eredetileg tanultam. Pedig hát ha az ember tökéletes lenne,akkor ugye egy pályán lenne és haladna élete végéig.

Másik válaszolónak: Nem vagyok szörnyeteg, sőt már én akarom,hogy eljöjjön,mert látom ahogy kínlódik. Csak az estinek nem igazán örültem mert a diák évei elvesznek. Mindegy, támogatom és ha ott lesz sosem fogok neki szemrehányást tenni.

2017. okt. 11. 12:50
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló. Pont ezt érezném én is ideálisnak. Szakgimnáziumba másik szakmára nem akar menni, pár helyen biztos bizalmat szavaznának neki mert kevés a gyerek (aztán vagy bírja valaki vagy nem) ahova menne azt biztosan tudom, hogy a 8-as bizije meg szakiskola után nem vennék fel. Szóval Ő ezt nagyon-nagyon elrontotta 8.-ban.
2017. okt. 11. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy elrontotta! Nem tudhatod, hogy mivel jár majd jobban a gyereked, mert minden csak utólag fog kiderülni.


Nem csak szép diákévek vannak ám a nappalin..., hanem sok szenvedés is, mert a mai magyar oktatási rendszer brutális!! És egy nappali sem garancia semmire, nem kell annyira túlértékelni, mint amennyire a köztudat próbálja értékként prezentálni a xart.


Az egész mai oktatási rendszer úgy rossz, ahogy van!


Én ezért is támogatnám a benne való minél kevesebb tartózkodást.

Felesleges kiégetni azt a szegény gyereket, kiöletni belőle a kreativitást, megnyomorítani a lelkivilágát csak azért, hogy ne lógjon ki a sorból....


Létezik sulielhagyó, nagyon rossz tanulóból lett sikeres vállalkozó hatalmas haveri körrel és nappali egyetemen végzett diplomás, aki minimálbérhez közelin a szülőknél tengődik magányosan, továbbá sok többdiplomás munkanélküli, aki példás szorgalmával, kifogástalan magatartásával mehet a sóhivatalba.


Szóval nem a bizonyítvány minősége, mennyisége határozza meg azt, hogy kiből lesz sikeres ember, hanem az egyéni ötletek, a környezeti hatások és a kapcsolati tőke.


Egy iskola még nem garancia semmire!! Csak egy esély.


De ez az esély estin is ugyanakkora, mint nappalin.


A végeredményt tekintve nincs különbség - legfeljebb esti mellett még több ideje jut másra.


Több ideje jut önmagára, hogy rájöjjön, ki is ő valójában és mit akar az életben. Mert aki állandóan csak le van kötve, az nem ér rá megvalósítani az álmait....

2017. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!