Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a matekkal és a...

Mit csináljak a matekkal és a fizikával, ha nem megy?

Figyelt kérdés

Matek és fizika faktos vagyok egy alapból reálos, emelt matekos osztályban.

Egyszerűen hiába tanulok éjfélekig,valahogy mégsem jó, valamit mégsem csinálok jól.

Viszont erről a műszaki pályáról, amire majd szeretnék menni, nem vagyok hajlandó lemondani, ha beleszakadok is.


Tippeket, öteletek várnék, hogy ezzel a helyzettel mégis mit lehetne kezdeni. Már teljesen kikészültem, hogy ennyire nem sikerül soha semmi. De nem akarom feladni, nem fogok meghátrálni, bármennyire is nehéz, akkor is meg akarom ezt csinálni és kész.

Most elakadtam viszont, nem tudom egyáltalán, hol keressem a problémát.

Egyébként 11.-es vagyok jelenleg.


Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 16. 17:30
 1/6 anonim válasza:
Gyakorold sokat és jobban fog menni.
2017. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most ezzel nem lettem elobbre
2017. okt. 16. 17:56
 3/6 anonim válasza:

A legfontosabb hogy láss a dolgok mögé, most én is ilyen helyzetben vok (matekkal). Én úgy szoktam csinálni hogy megadott sablon elemekre bontom fel a megoldani való példát. Megoldok 1-1 sablont majd lesz belőle a sablon lvl 2 és így tovább (fogjad fel úgy mint a videójátékot és képzeld magad valami hackernek xD). legjobban a nevezetes azonosságokhoz tudnám hasonlítani, azok is egy-egy sablonra épülnek.


Becsülnivaló dolog hogy nem adod fel az álmaidat, de ha tényleg nagyon nem megy akkor hagyd abba mert előbb vagy utóbb fel kell adnod és azt javaslom hogy akkor inkább előbb mint utóbb mert akkor még lesz választási lehetőséged nem úgy mint amikor majd évek múlva azt mondod hogy: "most nem tartanék itt ha a másik utat választottam volna".


DE


Ha viszont mégis választod a nehezebb utat akkor sok sikert :3

2017. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem fogom feladni, mert tudom, hogy képes vagyok rá. Itt nem arról van szó, hogy nagyon nem megy. Ember, emelt matekos osztályba járok már 4.éve, eddig végigküzdöttem, kitartottam, nem fogok most meghátrálni, amikor előttem az első szint célegyenese.:D

Köszönöm a választ! Sajnos ez már rég nem olyan egyszerű, mint a nevezetes azonosságok, meg a sablon feladatokra épülő újabb sablon feladatok.

2017. okt. 17. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Koncentrálj a megértésre. Komplett feladatmegoldásokat olvasva könnyű átsiklani olyan valójában fontos részletek fölött, amik nem tűnnek fel. Ha fokozatosan egyre nehezebb példákat oldasz meg, idővel biztos, hogy beleütközöl ezekbe illetve a nem magabiztos alkalmazásukba.


Érdemes lehet olyan emberhez is fordulni, akitől lehet ilyen mélységben kérdezni, tehát akár korrepetálsára is járni, ha a tanárok az iskolában nem alkalmasak vagy nem hajlandók erre valamilyen mértékben. Mellesleg hasznos tanácsokat ők is adhatnak, ráadásul még jobban is tudják, mint itt mi, hogy mi nem megy neked még elég jól. Nem hiszem, hogy egy ennyire motivált diákot pácban hagynának.

2017. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos azt kell mondjam, ez nem az a hely, ahol egy magamfajta ebben az iskolában átlagosnak számító, átlagos képességekkel rendelkező embert komolyan is vesznek. Pedig okos vagyok, értelmes, de ebben a közegben, amiben vagyok ez nem elég. Átlagosnak lenni nem elég.
2017. okt. 19. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!