Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érné meg jelentkeznem?...

Hova érné meg jelentkeznem? Szeretem a kémiát és a biológiát, nincsenek gondjaim a matekkal és a fizikával se igazából, csak nem annyira szeretem.

Figyelt kérdés
11. osztályba járok, gimibe természettudomány-szakra tehát már évek óta emelt óraszámba tanulom a bioszt,kémiát, fizikát és még a matematikát is. Az idéni biosz OKTV-n 115 pontot értem el, kémián 36, ami igazából nem túl sok, de a tanárnő szerint jó kezdet lehet. Kémiából és biológiából fakultálok. Arra gondoltam, hogy talán vegyésznek kéne továbbtanulnom, mert a kémiát sokkal jobban szeretem, mint a bioszt(onnan csak a biokémiát szeretem szinte). Megérné leadni a bioszt és felvenni a matekot, vagy az nem is szükséges annyira? Illetve milyen más szakon lenne még érdemes gondolkodnom?

2016. dec. 26. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök, gyógyszerészet. Igazából szerintem a vegyészettel semmi baj nincsen, nagyjából ezekkel a diplomákkal (kis túlzással) ugyanott tudsz elhelyezkedni.
2016. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért a 36 pont tényleg nem sok, sőt.

Bőven van még mire ráerősíteni. Nálunk pl a leggyengébb pontszám amiről tudok 62 lett...

Szóval, ha a kémia a legnagyobb erősséged, akkor, ha egyetemre vágysz, nagyon-nagyon húzz bele.

2016. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem orvosira, egészségügyi területre mész, akkor szerintem megéri leadni a bioszt a matekért cserébe. Azaz, ha a felvételi szakjaid felvételi tárgyai között nem szerepel e biosz, akkor szerintem megéri matekra cserélni. Bár oktv elég szép pontod volt. Lehet inkább meg kellene céloznod az orvosit?
2016. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz orvos lenni, szerintem ne menj orvosira, de ha mondjuk gyógyszerekkel foglalkoznál, ne add le a bioszt (és akkor vegyészmérnöknek vagy gyógyszerésznek menj). Ha nincs bajod a matekkal, talán a vegyészmérnökit ajánlom, mert annak jelentősebb a gyakorlati oldala, elhelyezkedés szempontjából talán jobb.
2016. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!