Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre jelentkezés az egyetemre?

Jövőre jelentkezés az egyetemre?

Figyelt kérdés
Felvettek idén egy szakra, viszont nem kezdtem el, meggondoltam magam. Jövőre szeretnék menni iskolába. Az lenne a kérdésem, hogy ugyanúgy kell csinálnom mindent mint tavaly a jelentkezésnél? A felvi fiókom amin keresztül jelentkeztem az ugyan úgy "érvényes" most is mint tavaly? Mármint nem kell újat csinálnom majd ahhoz, hogy jelentkezni tudjak ugye? (lenéző, lehurrogó, "google a barátod" féle válaszokat nem kérek, meg nem vettem el senki elől a helyet egyetemen, mert fizetősre vettek fel, nem államira) Köszönöm!
2017. okt. 18. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha "fizetősre" vesznek fel, akkor is elveszed valaki elől a helyet, de mindegy.

Amúgy igen, ugyanúgy jelentkezned kell és ugyanaz a felvi fiók tökéletes lesz ehhez.

2017. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a BSc-s és MSc-s jelentkezésemet két külön fiókból csináltam, de szerintem simán mehet ugyan arról is.


(Nem lehurrogásképpen, csak hogy tiszta legyen: költségtérítéses képzési formának is van egy keretszáma a felvehető hallgatókra, hiszen ott is ugyanúgy hirdetnek "ponthatárt". Így benne van a pakliba az "elvetted a helyet más elől".)

2017. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Igen, mindent ugyanúgy kell csinálni, mint tavaly. A régi fiókod is jó lesz.


#1 Önköltséges képzés esetében, sőt sok államis képzés esetében a felvétel nem azt jelenti, hogy valaki kimaradt.

A ponthatárt tényleg az utolsónál húzzák meg, de az utolsó nem feltétlenül azt jelenti, hogy utána lett volna még akárki.


Nálunk (vidéki egyetem), az egyik szakon önköltségesen 23 ember volt. Így a 23. leggyengébb eredménnyel jövő személy pontja volt a ponthatár.

Azonban ez a 23 lehetett volna akár 50-60 is.. csak a kutya sem akart jönni abban az évben.

2017. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! :)
2017. okt. 18. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!