Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytornász szakhoz milyen...

Balogh Nóra Virág kérdése:

Gyógytornász szakhoz milyen emelt érettségik az ajánlottak?

Figyelt kérdés

Én még csak 10-es vagyok de ugye most lesz fakultációválasztás és szeretnék véleményeket,tapasztalatokat,bármit ami a gyógytornász szakkal kapcsolatos és azon belül a Debreceni Egyetem gyógytornász szakával.

Minden értelmes választ előre is köszönök.



2017. okt. 18. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én bioszból és angolból emelteztem. A biosz erősen ajánlott, mivel főleg az 1. évben sokminden vissza fog köszönni az emelt érettségi anyagából és néhány dolgot könnyebb is így megérteni.
2017. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyből akarsz emeltezni,akkor mindenképp bioszból,mert ez fog legjobban kelleni az egyetemem, főleg majd anatómiánál,élettan,biofizika,biokémianál.

Ha esetleg gondolkozol 2 emelttel,javaslom a kémiát,bár annyira nem lesz ,,sok" hasznod vele,de a biosszal a kapcsolata nagyon szoros.

2017. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A másodikra ne hallgass, az emelt szintű biológia az oké, az kell, de az emelt szintű kémia, mégis mi a fenének? Hogy tudja a kérdező, hogy hány párosítatlan elektronja van a nikkelnek, vagy, hogy milyen arányban kell keverni az elektrolitokat, ha galvánelemet épít? Mert emelt kémián ilyeneket kérdeznek, köze nincs a biológiához. Már az is hülyeség, hogy orvosira kötelező az emelt biosz, mikor az ahhoz szükséges tudás 99%-át orvosként sosem használja majd, persze ha azzal akar szórakozni, hogy a rendelőjében galvánelemeket rak össze, akkor jól jöhet.
2017. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tehát, hogy az orvosi kell az emelt bioszon kívül az emelet kémia
2017. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
második vagyok,ok akkor ne emeltezzen kémiából csak javasoltam a biosz mellé,de az hogy te azt mondod hogy hülyeség orvosira az emelt biológia,hát te bolond vagy haver,még azt is hozzát írtad hogy 99 százaléka nem is kell??? mégis miből gondolod hogy az orvos nem biológia tudásból hanem talán matekból gyógyít?HOL A FENÉBE NE HASZNÁLNÁ A BIOSZ TUDÁSÁT ORVOSIN?EMBERTAN? ÉLETTAN?ANATÓMIA? A jelenlegi oktatási rendszerben a biosz emelt tudását igenis nagymértékben fogja használni,főleg embertanból, emelt kémiát kb 40százaléka kell orvosi első 2 évben vagyis az első 4 szemeszterben van biokémia,meg orvosi kémia.
2017. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A biosz emelt az fix mert biosztagozatos gimibe járok, viszont ugye így mem lehet még plusz bioszfaktot is felvenni. Van esetleg más tantárgy ami jól jönne szerintetek?
2017. okt. 27. 05:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem más nincs, ami jól jönne. Nézd meg, hogy az érettségi követelményben milyen tantárgyakat fogadnak el és válassz ki egyet, amiből jó vagy és abból emeltezz :) de egyébként Debrecenbe nem is kell annyira sok pont, szerintem nem is muszáj 2-ből emeltezned
2017. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Nagyon szépen köszönöm a választ.
2017. okt. 28. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!