Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségi legalább 80 százalékos teljesítésére elegendőek a mozaikos gimnáziumi 10-11-12-es tankönyvek és gyakorlásnak az előző érettségik vagy kell még más is? Ha kell, akkor mi mást tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés
Minden hasznos választ megköszönnék :)

2017. okt. 16. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég.
2017. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg emelteztél te is?
2017. okt. 16. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerény véleményem szerint, nem elég. Elméletből mélyrehatóbban érdemesebb tudni, hogy meglehessen oldani az érettségiket amik nem konkrét rákérdezéses feladatokat tartalmaznak. A mozaik számomra elégnek tűnt, amíg egy magántanár fel nem világosított a felületességére, valamint, hogy mennyit számít a plusz, pontosabb, bovebb tudás egy adott témában, akár benne van a követelményrendszerben, akár nincs. Feladat gyakorlására viszont az eddigi érettségig szerintem elegek.
2017. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Még sok is. (Vannak részek, amik nincsenek a követelményrendszerben, érdemes az alapján haladni.)
2017. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég. Esetleg a 130 tételt érdemes átolvasni, de igazából már abban is túl sok a plusz információ. Én azt mondom, hogy ne a mennyiség, hanem a minőség legyen a fontos, tehát inkább kevésbé részletesen tanuld meg, de azt értsd és tudd használni. (különben szóbelin nem is nagyon van idő arra, hogy nagyon elmélyedve beszélj egy témáról, és nem is elvárás). Fontos, hogy nagyon sok érettségit oldj meg (időre is), hogy lásd a logikáját a feladattípusoknak.
2017. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tavalyelőtt érettségiztem bioszból emelten, 89% lett. Én főként a mozaikos könyvekből tanultam, ill. órai anyagból (drága tanárnőm még pl. a csontokat is megtanította nekünk latinul, holott nem is kell ezt tudni :D), illetve volt egy vázlatos könyvem, amit nagyon szerettem - Biológia - Érettségi közép és emelt szinten - Elméleti áttekintés, témavázlatok, felelettervek (Havas Thyra), mindössze 1300 ft, szerintem bőven megéri az árát. Meg természetesen csináltam az érettségiket, de jó még gyakorlásnak a Nagy bioszos feladatgyűjtemény is, de ezt annyira nem nyúztam, időhiányban. Illetve ugyebár az utolsó feladat esszés, min. egy esszét azért írj meg, illetve kérdezd meg a tanárodat/tanárnődet, hogy milyennek kell lennie, mire kell ügyelni. Mi sajnos nem igen foglalkoztunk ezzel, egyszer kellett írni plusz ötösért egyet, de szerintem ezzel is illene kicsit többet foglalkozni, mert ha jól emlékszem, 10 pontot biztos ér (nekem amúgy 9 pontos esszém lett, de csak mert a kiválasztás volt a téma :D, mások sajnos nem jártak ilyen jól).


Sok sikert majd az érettségihez! :)

2017. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még hasznos ha a 130 tételt olvasgatod, nekünk pl. A legtöbb pontot érő feladat egytől egyig abból volt. Illetve én még az ismétlésnél egy-egy téma befejezésekor megcsináltam a hozzá tartozó közép és emelt szintű feladatokat. (Gergely Tibor honlapján tematikusan megtalálod őket.) De a mozaikos tankönyv általában tök jó, benne van ami kell. Ismétlésnek még a Nagy Etele átlal kidolgozott követelmény rendszert, ha átlapozod az is jó. Egyrészt átlátni, másrészt ez a tk.+ előző érettségik által elvárt tudnivalók vannak benne. Tanulásra szerintem önmagában nem elég, de ismetlésnek tökéletes. Ha gyakorolni akarsz esetleg a mozaikos tk.-nek vannak gyakorló könyvei. Sok sikert az érettségihez! Szurkolok! :)
2017. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :)
2017. okt. 17. 10:03
 9/9 anonim ***** válasza:
elég de az apróbetűs részek is kellenek.
2017. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!