Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel egyedül...

Hogyan készüljek fel egyedül az előrehozott emelt angol érettségimre, hogy ötös legyen?

Figyelt kérdés

Májusban meg szeretném csinálni az előrehozott, emelt angol érettségit, viszont nem tudom honnan tudnék gyakorolni rá.

A válaszokat előre is köszönöm


2017. okt. 21. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Az írásbeli 3/4-ére nyilvánvalóan fel tudsz készülni, hiszen rendelkezésre állnak a korábbi évek feladatai és a javítókulcsok. A levélre már nem tudsz teljes garanciával, mert azt valakinek ki is kellene javítania, de arra megkérheted a tanárodat. A szóbelihez viszont legalább néhány órát kellene tanártól venni, beszélgetni nem tudsz egyedül. Ezt [link] és ezt [link] a könyvet ajánlom.
2017. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Az írásbelinél viszont az a baj, hogy 2017-től már másmilyen feladatok vannak benne, mint amilyenek eddig voltak. :(

2017. okt. 22. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem másmilyen. Semmiben nem változtak az angol érettségi feladattípusai.
2017. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! :) Én is egyedül készülök fel, bár nekem szintemelő lesz. Sajnos tavaly nem sikerült jól a közepem - 76% - , egyet tudok ajánlani ha alkalmad van angolt használj. Sorozatok, filmek, híradó esetleg, akár felirattal a lényeg, hogy ez a passzív tanulás észre se veszed de nagyon sok mondat meg fog maradni a fejedben így és talán vissza is következtethetsz belőle :)

Tudod a still-t hogy jegyeztem meg hol áll a mondatban? :)

https://www.youtube.com/watch?v=7sjwsdFUCBI így :D és annyi zene van, olvasgasd néha el angolul is ha nem szoktad nagyon és az is sokat segít. Na meg a vonzatoknál jön nagyon jól :D

Viszont a szóbelire nehéz egyedül, én sajnos nem tudok még tanárhoz eljárni, de addig is az írásbelire nagyon próbálok ráfeküdni :) Hajrá!

2017. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!