Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 110 óra hiányzás mennyire...

110 óra hiányzás mennyire súlyos? Stresszeles suliban?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeptembertől körülbelül már ennyi órát hiányoztam betegség miatt. Én szeretnék menni suliba, de ha ott vagyok stresszelek, szóval emiatt van ennyi hiányzás.. Bementem sokszor 4. Óráig, aztan fogtam magam es eljottem, mivel gorcsoltem, meg minden bajom volt. Most is itthon fekszek, holott suliban kéne lennem... Felek bemenni, mert azthiszem megint rosszul leszek. Azaz már reggel suli előtt rámjön a rosszullét. Ha itthon vagyok semmi bajom, ha suliban vagyok, akkor meg tiszta ideges, feszült vagyok. Ha valaki volt már ilyen helyzetben tudna nekem segíteni, hogy mitévő legyek? Gondolkozok az iskolaváltáson is


2017. okt. 26. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem tudod megfogalmazni konkrétan, hogy mik azok a dolgok, amik miatt az iskolában szorongsz, amiért rossz neked az a környezet, akkor egy általánosabb dologról lehet szó és nem fogja megoldani az iskolaváltás. De ha konkrét okok vannak, amiket elfelejtettél vagy nem akartál leírni, akkor segíthet az iskolaváltás. Részletezd kérlek, mi a probléma a suliban!


Egyébként ez magától nem fog elmúlni, sürgősen keresd fel az iskolapszichológust, vagy ha nincs, akkor a tankerülethez tartozó pszichológus koordinátort a szakszolgálatnál, mert ők tudnak neked a leginkább segíteni. Ez pszichés probléma, azért vagy rosszul, mert szorongsz, és ezzel a szorongással kellene valamit kezdeni.

2017. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Hulladėk generáció... Komolyan. :/
2017. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Most akkor betegseg miatt hiányoztál, vagy stressz miatt? Milyen iskola?
2017. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

2 hónap alatt 110 óra hiányzás.. ha így folytatod, akkor biztos évet kell ismételned.


Meséld már el, hogy mit kell stresszelni középiskolában? Ezek az élet legkönnyebb évei, utána csak nehezebb lesz.

2017. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Azért középiskolában is van min stresszelni,de meg kell tanulni helyén kezelni a dolgokat. Ha már ebbe bele vagy betegedve,mi lesz később?

Nálunk is van egy ilyen lány,állandóan nyafog,nagyon idegesítő. Folyton dramatizál,hogy ő nem bírja ezt a sok tanulást és számonkérést,holott be sem jár. Ha bejön is hazamegy első vagy második óra után,mert neki állítólag pánikrohama van a sok stressztől. Persze akár már aznap délután tud menni kocsmázni,sőt volt,hogy lelépett és fél óra múlva láttuk Snapchaten,hogy megint elment sörözni.

Próbálj meg rájönni,hogy a problémád valós-e,vagy te is csak el akarod kerülni az összes olyan helyzetet,ami akár egy kicsit is stresszes. Jelzem,utóbbi lehetetlen és nem is igazságos az osztálytársaiddal szemben.

2017. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy ilyen szinten stresszelsz, ha konkrét oka van, ha nincsen, az nem egészséges. Nem azt jelenti, hogy nyafogós vagy, vagy hogy a mai generáció már semmit sem bír elviselni, hanem olyan problémád lehet, amivel szakemberhez kell fordulnod, hogy segítséget kapj. Szerintem ezt ejtsd meg mielőbb, és fel a fejjel. :)
2017. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat hiányoztam suliban, bár nem ennyit. Én elmentem pszichológushoz, ahol stresszkezelési technikát tanultam. Voltam utána is beteg természetesen, de nem annyit, mint előzőleg. Illetve nekem az immunrendszerem is gyenge gyerekkorom óta (tehát én nem ilyen rosszullétekkel mentem haza, hanem lázasan, torokgyulladással, meg állandóan arcüreggyulladásom volt, meg légcsőhurutom, volt, hogy két hétig lázasan feküdtem otthon), ezért immunerősítőket is szedek.

Nekem is volt pszichés oka a betegségemnek, ezen segített a pszichológus, de az immunrendszerem is gyenge volt, arra C-vitamin, D-vitamin, immunerősítő, sok gyümölcs, folyadék, mozgás, pihenés...

Neked viszont valószínűbb, hogy főképp pszichésen "betegíted meg magad" (nem direkt, hanem mert félsz mondjuk a dolgozatoktól, követelményektől, stb., volt egy osztálytársam, ő is rengeteget hiányzott, hasonló okok miatt, mint te, őt egy idő után már nem engedte el az ofőnk, mert megmondta, hogy évet kell így ismételnie), erre viszont csak az használ, hogy magadtól megerősödsz, vagy elmész az iskolapszichológushoz vagy kérsz beutalót a háziorvosodtól egy másik szakpszichológushoz (ha nem magánpraxis, akkor szerintem ingyenes, én is ingyen jártam) mondjuk a kórházba. Engem pl. immunológiáról küldtek át a pszichológushoz. És a legfontosabb, hogy ne érezd kínosnak, hogy pszichológushoz kell járnod, egyrészt az osztálytársaidnak, tanáraidnak meg se kell mondanod, másrészt tényleg azért van, hogy segítsen neked, ráadásul ő se beszélhet senkinek rólad, mert köti a titoktartás.

De tényleg érdemes lenne minél hamarabb kezelned ezt a problémát, mert később nem fogod bírni testileg és lelkileg, se egyetemen (ha akarsz továbbtanulni), se a munkahelyeden.

2017. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!