Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt informatika érettségi...

Az emelt informatika érettségit hogyy javtják?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű számomra, lehet hogy elrontottam.

A vizsgahelyen a hálózaton kellett létrehoznunk egy saját vizsgakönyvtárat. Ugyanúgy a hálózaton egy másik mappában voltak a forrásanyagok. Attól félek, hogyha Csak az én könyvtáramat átmásolják valahova, és ott javítják ki, akkor nem lesznek jók a linkek és a programozásnál a fájlbeolvasás, mivel ezek a hivatkozások a forrás mappára mutatnak. A felügyelő nem emelte ki külön, hogy a forrásmappát másoljuk át, sőt mondta, hogy azzal nincs teendő. A vizsga után minden működött szépen, de attól félek ha máhol javítják az érettségit, és csak a saját mappámat másolják, akkor bukom az egészet, mert a prog rész egből mínusz.


Ha esetleg elcsesztem, lehet ilyen esetben fellebbezni? Mivel pontos leírást nem volt erről, hogy a linkeknek másolás esetén is működniük kell...



2017. okt. 27. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A javító tanár csak a saját vizsgakönyvtárad másolatát kapja meg. Ha a hivatkozások rossz helyre mutatnak, vagy pl. webszerkesztésnél a képet nem másoltad át a vizsgamappába, hanem a forrásból jön, akkor az ezekért járó részpontokat levonhatják, de az egészet nem fogod bukni. A javító tanár ki fogja javítani a hivatkozásodat egy létező forrásállományra, és azt nézi, hogy így működik-e a többi feladat.
2017. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

"A vizsgahelyen a hálózaton kellett létrehoznunk egy saját vizsgakönyvtárat."

Bocs, de hol volt ez? Merthogy ilyen nincs, a vizsgakönyvtárat a rendszergazdának kell létrehoznia, és közölnie a vizsgáztatóval, hogy hol van.

2017. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kaptunk a vizsga elején egy tájékoztató lapot. Ezen az volt, hogy hozzunk létre egy mappát a vizsgaazonosítónkkal, és az elkészített anyagokat ebbe mentsük. Ezt a mappát a helyi hálózaton kellett létrehozni. Szintén a hálózaton volt egy Források mappa. Én úgy készítettem el, hogy a weblap képeit a Források mappából hívtam be. A programozás résznél a fájlbeolvasást szintén a Források mappára mutatva csináltam. Semmi tájékoztató nem volt, hogy a források mappát a sajátomba másoljam át.


Jól felhúztam magam ezen, nem mondták el értelmesen a felügyelők, hogy mit hogyan kell, a vizsgalapon sem volt erre utaló utasítás , pl. "Ügyelj arra, hogy a vizsgamappa másolása után is működjön a link..."


Lehet hogy emiatt buktam az egészet, mert ha a programozás résznél nincs meg a beolvasás, akkor az egész feladat 0 pont, arra épül minden.

2017. okt. 27. 11:00
 4/8 A kérdező kommentje:
A rendszergazda inkompetens volt, azt mondta jó lesz minden így, de az volt az érzésem hogy fingja nincs hogy kéne lennie.
2017. okt. 27. 11:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Puffogás helyett olvasd el még egyszer az első válaszomat.


Egyébként ezt írja a feladat: "Munkáit a vizsgakönyvtárába mentse, és a vizsga végén ellenőrizze, hogy minden megoldás

a megadott könyvtárban van-e, mert csak ezek értékelésére van lehetőség! Ellenőrizze, hogy

a beadandó állományok olvashatók-e, mert a nem megnyitható állományok értékelése nem

lehetséges!"

Vagyis a képnek mindenképpen ott kell lennie a weblap mellett, mert az a megoldás része.


De gondolom, erre a felkészítő tanár is felhívta a figyelmedet.

2017. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, én nem voltam elég figyelmes.


Viszon ekkor a többi részfeladatra adhatóak pontok?

A programozásnál ha a többi feladatra jó megoldást írtam, csak a beolvasás nem jó, attól még jár a pont, igaz?

2017. okt. 27. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan egy emelt infós ilyen bagatell dolgot benéz?

Már középiskolában megtanulod, hogy mindig minden legyen a mappában és általában az iskolákban is 1000x elmondják, hogy minden legyen a mappádban.


Ez annyival orvosolható, hogy a forrást szépen másolod, beilleszted a mappádba, és onnan dolgozol.

S utána nincs az-az isten, hogy valami ne működjön.

Pontot meg nem vonnak le azért, mert több dolog van a mappádban..


Amúgy meg itt a javítési útmutató.

[link]

2017. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6: igen, de ezt írtam már az első válaszban is. Erre mondtam, hogy olvasd el...
2017. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!