Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Krumpli és az ujjtörés mi az...

Krumpli és az ujjtörés mi az igazság?

Figyelt kérdés
Állítólag ha krumplit teszünk az ujjunkra 3s kb 8-10 órát rajathagyjuk akkor utána könnyen ellehet törni a csontot.Ez igaz? Ha ez igaz akkor miért hogyan van? Ha nem igaz akkot honnét ered ez a "hiedelem"?Minden választ nagyon köszönök.(Még mielőtt kérdeznétek nem nem akarom eltörni az ujjam csak kíváncsi vagyok rá :D )
2017. okt. 27. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:

annyiszor volt már ez, miért nem keresel rá mielőtt leírod?


egyébként pedig [link]

2017. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Régebben valami olyasmivel magyarázták, hogy a krumpliban lévő keményítő kiszívja a csontból a keményítőt, meg a krumpliban lévő víz felpuhítja az ujjad, és ezért könnyű eltörni, meg hogy a krumpliban kell hagyni és úgy rácsapni és akkor megtízszereződik az ütés ereje, stb. :D
2017. okt. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.:D Az első kommentelőnek üzenem hogy rákerestem és olyan változatos válaszok voltak hogy csak lestem.Szóval gondoltam felteszem a kérdést és először normális válaszadók találnak rá.
2017. nov. 3. 22:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy gyors kérdés még ha esetleg tudjátok rá a választ . Nos az történt velem hogy nagyon sokáig telefonoztam mert az kistesóm valamit átállított a tekóján és ezért elkezdett zsibbadni az ujjam (mintha hangyák mászkálnának rajta uuu de rossz volt :D) Aztán a nagybátyám szólt h menjek ki az autóhóz mert találtak kiscicákat.És valahogy sikerült a kistesómnak az autó ajtajához csukni az ujjam és eltörött.Ebben az volt a furcsa hogy mivel akkor is az a "hangyákmászkálnak az ujjadban" érzés volt nem éreztem hogy eltört.Csak miután elmúlt a zsibbadás.Hogy lehet ez?!
2017. nov. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!