Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kamuznak sokan az...

Miért kamuznak sokan az érettségijükről?

Figyelt kérdés

Egy csomóan ilyesmiket írnak itt gyk-n: "Én annó egy tételt sem dolgoztam ki, csak átolvastam kb az anyagot 2*.

Ez elég volt arra, hogy egy tárgy kivételével mindenből 5-öst kapjak. (Az az egy 4-es is egy rossz tétel miatt lett.)"

Valószínűleg a legtöbb emberné aki ezt írja nem igaz, nem hiszem, hogy ennyi zseni lenne itt gyk-n. Lehet, hogy ez nagyképűen hangzik, de én kicsivel okosabbnak tartom magam az átlagnál, és mások is mondták már, hogy szerintük okos vagyok (nem csak a szüleim, iskolai és olyan tanárok is akikhez különórára járok), de arra amit idéztem biztos nem lennék képes, de egy csomóan ilyeneket írnak. Miért? Azt akarják, hogy mindenki csodálja őket, vagy mi?



2016. jún. 13. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Pedig hidd el, sokan vannak így. És attól még, hogy te nem vagy (lennél) képes rá, nem jelenti, azt, hogy másoknak sem mehet.
2016. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert van akinek rohadt nagy szerencséje van, és ha figyelt a 4 év alatt akkor megcsinálja jól.
2016. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Csak magamról tudok szólni: anno nálunk volt fakultatív jelleggel magyarból heti egy óra, ahol átbeszéltük a szóbeli érettségi tételeket, a tanár segített kidolgozni, és sokszor irodalom órán ezekből feleltetett. Illetve töriből is gyorsan befejeztük a 4-es anyagot és intenzíven az érettségire készültünk, minden órára ki volt adva 1-1 szóbeli témakör és egy valaki szóban felelt az egyikből, míg sokan másoknak írásban kellett kidolgozniuk egy-egy szóbeli tételhez kapcsolódó feladatot, amit régi érettségi esszékérdései közül vett ki. Szóval ez nekünk nagyon intenzív felkészítés volt, nem hagyták hogy lazsáljunk, szóbeli előtt tényleg elég volt a legtöbbet átismételni. Bár igaz, hogy a kétszeri elolvasás költői túlzás, de egyik tétel sem volt olyan, hogy hirtelen a nulláról kellett volna tanulni.


Én mindenből csak középszinten érettségiztem, magyarból szinte csak irodalomra készültem, és mivel egész jó voltam belőle, ezért az könnyen ment. A nyelvtant én tényleg előző nap délután futottam át. Történelemből is ki volt minden dolgozva, átolvastam, megnéztem neten kidolgozva, könyvben elolvastam. Angolra 1 percet nem készültem, arra úgy gondoltam fölösleges, főleg mivel nyelvvizsgám is volt már akkor. Egyedül informatikából kellett sokat készülnöm, kidolgozni egyedül az összes tételt és megtanulni kicsit nehéz volt, mert a 4 év alatt 1 percnyi elméletet sem vettünk. Arra szántam a legtöbb időt, a tanulás része kb 1 hét volt.



Senki sem akarja, hogy csodálja őket, csak tisztában vannak vele, hogy az érettségi tipikusan olyan eset, hogy nagyobb a füstje mint a lángja. Általában nem egy nagy szellemi megmérettetés, mármint a tárgyak többsége tényleg nem, aki pedig pl. kémiából vagy fizikából megy emeltezni, na az egy másik történet.

2016. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Miután az érettségi tárgyakból végig kitűnő voltam, kifejezetten az érettségire tényleg nem tanultam szinte semmit (csak amit órára kiadtak, pl. egy-egy tétel stb.)

Nem kamuzok, és nem azért mondom, hogy csodáljanak, sőt, nem is tartom követendő példának, mert azért ebben lehet kockázat - noha nekem bejött: az érettségim is kitűnő lett. Azért mondom ezt, mert ez az igazság.

(A felvételi tárgyak, az más tészta: matek emeltre 2 éven át tanultam, az nem "jött könnyen".)

2016. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én többször leírtam, mikor kérdezték az eredményeket és nem kamuztam, tényleg egy négyes és a többi ötös minimális tanulással (tanultunk eleget a ballagásig). A tételeim azért megvoltak (órán kidolgoztuk mindet, nem volt nagy kihívás) és a matek kivételével minden ötös. Magyar és töri fakton voltam, magyarból középszinten érettségiztem simán ötös, mert vagy milliószor szó volt Adyról, Petőfiről, mit kell ezen még annyira tanulni? Ez tényleg átolvasós. Töriből nagyon jó volt a faktos tanár, középen is sokat gyakoroltuk, szintén könnyű volt, laza ötös emelten nagy tanulás nélkül (végig volt tételenként felelés és röpi alap órán meg fakton is, ballagásra már a könyökömön jött ki). Az angol érettségi egy vicc, tanulás nélkül aki tud angolul simán átmegy. Infó szintén, nem sok és rövidek a tételek meg elég alap dolgok.


Más az ha valaki semmit nem tanult 4 évig, de aki végig figyelt meg tanult annak pár átolvasással hármas/négyes minimum. Akinek jobb a memóriája vagy jobban kibeszéli magát annak ötös is könnyen összejön. Nem kell zseninek lenni, csak tisztességgel kell tanulni év közben főleg utolsó évben és a szóbelire már nem kell ráparázni. Amúgy meg minden tételt meg találsz neten, nem kell kidolgozni, szimplán letöltesz egyet a millió Nonverbális kommunikáció tételek közül.

2016. jún. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
bár én még csak előrehozott érettségit csináltam, de ha jófej a tanár akkor minimális tanulással szerezhetsz 5-öst
2016. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ez a benyomásod, akkor valószínűleg rosszul tanulsz. Ne a szöveget akard megjegyezni, hanem a jelenséget és a környezetét ismerd meg. Sokat segít pl töriből, ha az adott tételek előzményeit, és pár plusz részletet is elolvasol. Nem tartozik a tételhez, de segít átérezni, beleélni magad az eseményebe. Gyorsabban megjegyzed, és sokkal jobb előadó is leszel. Magyarból ugyanez. Matekre szánj időt, és próbáld megérteni. Én pl azzal szórakoztattam magam, h olyan saját feladatokat találtam ki, amikben többféle területből van valami.
2022. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!