Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakra tanuljak tovább?

Milyen szakra tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok és nagyon sokat gondolkozok ezen a témán , de egyszerűen nem jutok sehova. Kéne egy kis segítség, mert nagyon közel van a felvételi és a szüleimnek egy éve mondtam , hogy tetszik az informatika és azóta mondogatják hogy tanuljak oda tovább , de már elmondtam nekik , hogy iszonyatosan unalmas nekem.

Jó vagyok (ebből csak a fizika tetszik):

matek, fizika, informatika, nyelvtan rossz vagyok:

irodalom, nyelvek, kémia, töri.

Számolni nem a kedvenc dolgom, de az agyam bírja. logikus gondolkodás megy. Tanulni szeretek, de sok idő amíg rá veszem magam. (heti 10 edzésem van és nagyon fáradt vagyok)



2017. nov. 2. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt hol laksz

És a lakhelyeden mik a lehetőségek


Én az infót javaslom vagy a közlekedést

2017. nov. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Heti 10 edzés?? Élsportolónak készülsz?

Ha az informatika érdekel, akkor az mindenképpen egy jó vonal, a helyedben afelé mennék tovább. Érdekes, és nem fogod megbánni, hogy az átlagnál jobban értesz hozzá, ráadásul szinte tuti, hogy bebiztosíthatod vele a jövődet is.

2017. nov. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz számolni, és logikusan gondolkodni (és nem csak így gondolod), akkor mindenképp infó.

Vagy inkább gondolkodj abban, hogy ha heti 10 edzésed van bármiből, akkor olyan irányba menj tovább.

2017. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj egy jó gimnáziumba!

Ha szakgimibe mész, annyi előnyöd lesz, hogy egy év alatt teheted le az OKJ képzést kettő helyett. Ehhez kötelezően érettségizned kell szakmai tárgyból és csak úgy érettségizhetsz az általad választott tantárgyból, ha 5 helyett 6 (magyar, matek, töri, idegen nyelv, szakmai tárgy, választott tárgy) tárgyból érettségizel. Plusz minden nyáron szivathatod magad a gyakorlattokkal, a szakképzés minőségéről nem is beszélve.

Ha esetleg tovább szeretnél tanulni hasonló szakirányon, mint amit középsuliban tanultál, akkor sem ajánlom, mert nem tanítanak semmit, amit az egyetemen másfél hónap alatt ne sajátíthatnál el, bár a többletpontok miatt talán megéri. Akkor sem ajánlom a szakgimit, ha nem vagy biztos a választásban, mert ha rosszúl döntesz, az 4-5 borzalmas évet jelent -tapasztalatból mondom, én is szerettem a fizikát, ezért mentem gépésznek, de bár ne tettem volna, arról nem is beszélve, hogy a fizika oktatás gyakorlatilag 0 volt, így már gyakorlatilag azt sem tudom eszik-e vagy isszák- töbnyire idióta, beképzelt tanárokkal, akiknek a szivatáson kivül másra már nem jutott sütnivalója, legalábbis én ezt tapasztaltam.


A későbbiekre tekintettel pedig, ha a még mindig szereted a fizikát és az informatika is érdekel, akkor a mérnök informatikus jó választás lehet.

2017. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se menj szakgimibe..én is megbántam.


Én is informatikai vonalat választottam, gondoltam ha bejön, akkor lesz szakmám, ha nem akkor meg megyek egyetemre. Hát, jelenleg ott tartok, hogy csak remélni merem, hogy sikerül majd a szakmai érettségi. Az oktatás az első 2 évben egyenlő volt a 0-val, most pedig a jobb tanárok próbálnak minket felzárkóztatni, mivel ugyebár tavalytól kötelező szakmai érettségit tenni. Persze vannak tanárok, akik lesz.rják, hogy 2 évig nem tanultunk semmit sem, csak megyünk a tanterv szerint :) kb. mintha a piramist a közepénél akarnánk felépíteni. Ott tartunk jelenleg, hogy a 4 írásbeli feladatból 2-t el tudnék kezdeni, a másik 2-höz pedig hozzá se tudnék szagolni. Persze a többiek is így vannak.


Szakmai írásbeli info érettségin van programozási feladat, hálózati feladat, adatbázis kezelés, és weboldal szerkesztés. Ebből az utóbbi 2-ről még csak hírből sem volt szó. Szerencse, hogy ez a 2 éri a legkevesebbet is pontszámban. Szóbeliről, pedig senki nem tud semmit. Talán lesz számítógép szerelés meg kábel készítés, de ez se biztos. Arra se számíts majd, hogy ezeket is suliban fogod megtanulni...ha okos vagy szerzel magadnak egy régi, használaton kívüli pc-t és otthon megpróbálod szétszedni meg összerakni valaki segítségével, aki megmondja mi mire való.


Szakgimi talán annyival "jobb", hogy nincsenek tölteléktárgyak, olyan mint hogy etika, média, dráma és tánc stb. Ezek helyett vannak a szakmai tárgyak. Ill. látom, hogy nem szereted a kémiát, nekünk csak az első 2 évben volt kémiánk, az utolsó 2-ben nem lesz. Persze azóta, lehet változott megint a tanterv, nem tudom.


Remélem segíteni tudtam valamit, még ha eléggé pesszimista hangnemet is ütöttem meg. Ha otthon mindenképpen szeretnék, hogy szakgimibe menj, mutasd meg nekik mit írtam, talán attól meggondolják magukat.


Ja és még annyi, hogy a nem kötelező érettségi tárgyakat egyáltalán nem veszik komolyan a tanárok, de ettől még ugyanolyan nehéz egy szakgimi, mint egy sima gimnázium.


F/18

2017. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se szakgimizz

Igaz én a régi rendszerben jártam, de egy rakat szar volt... egyetemre járok, de az ottani képzésnek hála olyan szintű lemaradásból indulsz...

Inkább egy erős gimi és utána egy szakma majd egyetem.

2017. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pécsen élek, ha ez valakit érdekel. Lehet hogy heti tíz edzéssel megy a sport , de ha egyszer durván megsérülök vége.
2017. nov. 2. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!