Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha matek tagozatos gimnazista...

Ha matek tagozatos gimnazista vagyok, akkor milyen egyetemi szakokban érdemes gondolkodnom?

Figyelt kérdés

Már 8-ban érdemes elgondolkodnia az embernek azon, hogy mivel akar majd foglalkozni. Én már akkoriban tudtam, hogy valami olyan irányt választok, amihez kell a matek. Sokak szerint nagyon jó a logikám. Négyesnél rosszabb jegyet még sose kaptam matekból. A kérdésem az lenne, hogy milyen szakmát tudnátok nekem mondani, amit egyetemen tudnék tanulni és emelt matek érettségi is kell hozzá? Ami lényeges információ lehet még, az az, hogy lány vagyok. Szívesen hallanék olyan szakokról is, amit csak nagyon kevés lány tanul, mivel jelen álláspont szerint egy ilyen esélyes most nekem. Pontosabban a programtervező informatikus szak.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2017. okt. 14. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Programozó, informatikus mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök. Ezek valóban inkább férfi szakmák. Kevésbé ilyen a közgazdaság, ahol szintén kell matek, illetve az építészmárnök.
2017. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Az építészmérnöknek nem kifejezetten kell érteni a matekhoz, de még egy építőmérnöknek sem. Illetve ha az is szempont, hogy elfogadhatóan keressél, akkor sajnos főleg kizárnám az építészt és építőt is. De a legtöbb mérnöki szakma jó választás lehet, mind a kereset, mind a matematika szemszögéből. Pl. Programozó, gépész, villamos, mechatronika.
2017. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
A hugom is emelt matek erettsegit fog tenni, o penzugy-szamvitelre szeretne menni. Egy regi baratnom is azt vegezte el. Egy masik lany ismerosom mechatronikai mernok lett.
2017. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!