Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendőr szeretnék lenni....

Rendőr szeretnék lenni. Lehetőleg tapasztaltak válaszoljanak. Hol vannak rendészeti főiskolák magyarországon? Mennyibe kerül a tandíj ha egyáltalán van olyan.

Figyelt kérdés

Sziasztok!Jelenleg rendészeti szakgimnáziumban tanulok,és majd hamarosan tovább kell mennem főiskolára hiszen csak így tudok elhelyezkedni mint rendőr.

Viszont egyáltalán nem tudok erről semmit.

Budapestről tudok,és Miskolc.

Viszont ide elég nehéz a bejutás.

Tudtok más helyeken is?

+Ha van tandíj amit fizetni kell akkor az átlagban mennyi egy ilyen helyen?

Ezen belül milyen ágazatok vannak?

Úgy értem hogy nyomozó,járőr.

Ilyesmikre gondolok.

Ha valaki erről részletesen tudna írni akkor azt nagyon szépen megköszönném.

Nagy szükség lenne erre hogy tudjam mi vár rám.

17/L



2017. nov. 10. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Miskolcon rendészeti szakgimnázium van, pont olyan, amibe most te jarsz, nekem ezért is fura maga a kérdés. Nem kapsz felvilágosítást ott? Továbbá az is elég fura, hogy azt írod, hogy csak az egyetem után tudsz rendőrként elhelyezkedni. Ez is nettó hülyeség, ki mondta neked? Rendészettudományi kar jelenleg csak Budapesten van, a Közszolgálati Egyetemen, ahova érettségi és alkalmassági vizsga a követelmény, és, ha éléred a szükséges ponthatárokat, akkor az állam állja a tandíjadat ha nem, akkor te állod, nem tudom mennyi ezesetben a tandíj, de pl. egy orvosihoz képest nem lehet túl sok. A szakokról minden infót megtalálsz az intézmény honlapján. Az, aki itt válaszol neked,az is a neten tud utána nézni, szóval megteheted te is, főleg, ha tovább akarsz tanulni...
2017. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még nem kaptunk felvilágosítást.

Mivel ezt akkor fogják elmondani ha be kell jelölni a következő iskolát ha egyáltalán tovább megyünk.

Azt pedig hogy csak így tudok elhelyezkedni mint rendőr úgy értettem hogy csak így kapom meg a megfelelő fizetést,mivel egy szakma+érettségivel nem hinném hogy sokra vinném ilyen szempontból.

Egyáltalán nem vagyok tájékozott még ebben a témában tehát nem vártam hogy bárki lehurrog a kérdés miatt és értelmes választ vártam aki felvilágosítás ezeknek a menetében.

Miskolcot azért írtam mert mindenki mondja hogy ott is van ezek szerint ez sem igaz.

Budapesten tudtam de az szerintem hanyagolható.

Pénzügyileg se bírnánk+be se jutnék amilyen elvárások vannak ott.

És az sem igaz hogy csak Budapesten lehet tovább menni mint rendészeti ágazat.

Tehát 1-es válaszoló míg te sem vagy ebben tapasztalt addig jobb ha inkább nem válaszolsz és nem kötsz belém.

Köszönöm!

2017. nov. 11. 08:05
 3/11 A kérdező kommentje:
*felvilágosít
2017. nov. 11. 08:06
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha visszatart az, hogy Budapest messze van, és pénzbe kerül, akkor talán mégse hivatásszerűen akarnád űzni az egészet, akkor meg mi értelme van? Van kollégium, a diákbérlet Pesten fillérekbe kerül a vidéki járatokhoz képest, munkát kell vállalni, spórolni, nélkülözni, vagy szerinted más is egyből lemond a továbbtanulásról, mert jár némi kényelmetlenséggel? Nem sétagalopp az egyetemi élet. Másrészt, nem, nincs máshol rendészeti kar, ugyanis az egykori rendőrtisztit Viktor összevonatta egy csomó másik karral, es így lett a Közszolgálati Egyetem. Ha vidéken mégis lenne, oda szerinted könnyebb lenne bekerülni? Ott nem kéne tanulni? Nem is értem....az, hogy nem kaptál felvilágosítást eddig, meg nem azt jelent, hogy a tanáraid nem teszik ezt meg, ha kérdezel. Bár akkor is fura, hogy ilyen irányzatú szakiskolába jársz, és ilyen gyatra a hozzászólásod.
2017. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj de te honnan tudod hogy én milyen vagyok?

Azért ennél értelmesebb választ vártam..Ismételten nem csalódtam.

Ezt mégis miből következtetted le mikor egy kérdést tettem fel erre ide jönnek kötözködni..

Hogy én ha nem megyek Pestre akkor nem hivatásból csinálom.

Szerintem ehhez épp sekinek semmi köze.

3 egyszerű választ vártam..

De szerintem job elkerülni ezt a felszínes GYIK társaságot...

2017. nov. 11. 18:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon álomvilágba éltek.

Nem mindenki kőgazdag hogy bírja ezt anyagilag..

De ti mindent jobban tudtok..:)

Elképzelem hogy egy kis 14 éves kis gyerek vagy egy 20-on valamennyi éves élettelen ide jön vitatkozni.

Miközben csak azt vártam hogy valaki írja le hogy van e olyan hogy tandíj mert hallottam róla,és hogy milyen lehetőségek vannak.

Wow...

Nehéz lehetett értelmezni ezt és elolvasni..

2017. nov. 11. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Válaszok:


1. Budapesten van csak ilyen irányú továbbképzés, mióta a rendőrtisztit beolvasztották. A bejutáshoz az alkalmassági vizsgákon való átjutas, és egy érettségi szükséges, a ponthatárok egyébként nem vészesen magasak.


2. Amennyiben nem éred el az államihoz megkövetelt ponthatárt, az esetben a tandíj kb. 2-300 ezer/félév, amely szintén nem magas sok más egyetemhez képest, de, ha a szüleid nem tudják kifizetni akkor vagy tanulj rendesen, edz, fejleszd magad mentálisan és kerülj be az államira, vagy ott a diákhitel.


3. A különböző ágazatokról az egyetem rendészettudományi karának a honlapján részletes leírást találsz.


Megfelel hercegnő?

2017. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Waff ***** válasza:
100%

Ahogy látom elég értelmes vagy kérdező. 17 évesen bármi lehetsz még.... Kicsit meglep, hogy rendőr szeretnél lenni .. utána néztél alaposan a dolgoknak? Tudod te hogy a mai Magyarországon a rendőrök nagy többsége kőkemény bűnöző?

Arra kérlek gondolt át ezt az egészet....válassz inkább egy becsületes, emberhez méltó hivatást, amit tiszta lelkiismrettel végezhetsz. Rendőrnek csak az áll aki alkalmatlan az életben érdemi feladatokhoz. Ne légy a társadalom söpredéke....

Annyi szép foglalkozás van....válassz olyat amiből a mindennapi munka után hazatérve becsületesen a tükörbe tudsz nézni.

2017. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen jobban utánanéztem a dolgoknak.

Igazából az volt a probléma hogy a kérdéseimre eddig nem találtam választ hogy nem tudtam hoyg a rendészeti ágazat mint főiskolán Közszolgálatinak nevezik.

Közszolgálati egyetem/főiskola rákeresés után meg tudtam pár fontos dolgot.

De még köszönöm az utolsó előttinek is...

2017. nov. 12. 18:52
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.

Hát igazából sosem volt szó arról hogy ilyen pályán mennék tovább.

Túl hamar jött ez az egész.

A szüleim sem hitték hogy megfelelő.

Mégis ez biztos állás mivel mindig kelleni fog.

Viszont elég kínszenvedés már most középiskolában ezaz egész.

De szeretem.

Mégis ha a jövőre gondolok nem tudom magamat ebben elképzelni.

Legfőképp a nyomozás dolog ami megfogott.

Tudom hogy nem olyan mint a tv-ben.

Azért érdekes lenne egy olyan személlyel beszélni erről aki benne van ebben.

A lényeg hogy semmi sem biztos.

Mert úgy vagyok vele ha nem sikerül esetleg a főiskolára bejutás ha eljön az idő.

Vagy kibukok.

Akkor azthiszem annak oka lesz hogy keressek más ágazatot és tanuljam ki azt.

Hajlok többféle megoldásra.

Végülis csak 2 szempont kell hogy legyen.

1.szeressem

2.biztos legyen az állás+kereset.

2017. nov. 12. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!