Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbántam, hogy jelentkeztem...

Megbántam, hogy jelentkeztem felsőoktatásba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna menni tanárnak, be is adtam a jelentkezésem egy főiskolába, de most változott a tervem. Szeretnék nyelvtanfolyamra menni, ahol elsajátíthatom a nyelvet, és utána mehetek au-pair-nek, vagyis babysitternek külfödre.

Mit tegyek? A szóbelire ne tanuljak annyira, és minél rosszabb legyen? :D

Mondjuk hogyha felvesznek a suliba, járjam végig (mert ugye ott is lehet/kell nyelvet tanulni), és majd 3 év múlva jelentkezem au-pair-nek?

Mit csináljak?

Majd biztos írjátok, hogy ha felvesznek, elveszem mástól a helyet, de nincs szándékomban, eddig tényleg szerettem volna.


2010. máj. 31. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mész el beiratkozni, és kész. Az érettségit ne cseszd el, mert ha később akarsz menni fősulira, még jól jöhet, hogy nem kell újra megírnod. Amúgy szerintem a nyelvtanulás ráér egyetem után, vagy akár Erasmus-szal is kimehetsz egy félévre.
2010. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, köszi, igazad van, sosem lehet tudni, hogy mikor akarok majd beülni a pad mögé.

Akkor szerintem hogyha már felvesznek, végig fogom csinálni (ha bírom).

Az érettségire meg nekiülök, mert van mit javítanom az írásbelik után... :(

2010. máj. 31. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, i8nkább el se kezd. Nem mész el beiratkozni és kész. Nem kell ebből akkora ügyet csinálni. De azért jobb lett volna előre gondolkodni, mert így olyan ember elől veszed el a helyet, aki tényleg szeretett volna oda bejutni.
2010. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Épp ez az, nem szeretném senki elől elvenni a helyet! Mondjuk hogyha nem megyek el beiratkozni, akkor nem veszem el senkitől sem, nem?

Anyuék szerintem nem örülnének, ha nem mennék (persze én döntésem, tudom, de számít a véleményük), úgyhogy ha már lesz olyan szerencsém, és felvesznek, akkor megcsinálom. Tanár is lennék szívesen, szóval nem lenne kínszenvedés, csak most jobban érdekelne a külföldi munka.

2010. máj. 31. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Külföldre mehetsz nyáron is dolgozni.

De amúgy ha nem mennél el igenis elvennéd a helyet. Mert a jelentkezések alapján összeállítanak egy sorrendet, ami megszabja, hogy ki hova mehet. (Pl. ha felvesznek az első helyedre, akkor már nem mehetsz a másodikra, hiába lenne elég a pontod).

Ha téged belevesznek az egyik intézmény listájába, akkor egy embert onnan nyilván elutasítanak. Ha nem mész el, attól őt már nem fogják felvenni.

2010. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy rontsd el a szóbelidet csak ennyiért. Innentől kezdve egész életedben a mostani érettségi eredményeiddel (és a későbbi diplomáddal) fogsz felvételizni, nem éri meg ennyiért elrontani, mert akkor javítózhatsz, ami sok nyűggel jár és sokba kerül. Az sem jó megoldás, hogy nem iratkozol be, mert elveszed valaki elől a helyet. A megoldás az, hogy benyújtasz egy kérvényt valamennyi jelentkezésed törlésére. A 9000 Ft-odnak már így is búcsút inthetsz, de nem fognak felvenni sehová, nem veszed el mástól a helyet és jövőre próbálkozol újra. A kérvényt letöltheted a felvi.hu-ról.

Ez csak a technikai része annak, hogy ha most mennél külföldre, hogyan oldd meg. Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy ez lenne-e a legjobb megoldás.

2010. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!