Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak könyvből?

Hogyan tanuljak könyvből?

Figyelt kérdés
Régen ment, hogy kiírom a lényeget, de most időpocsékolásnak gondolom csak, nem segít egyáltalán az anyag memorizálásában. Aki könyből tanul jegyzetelés nélkül az hogyan csinálja?

2017. nov. 14. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél nyugodtabb de éber állapotban. Diákéveimben mindig jegyzetelés nélkül tanultam könyvből. Azért úgy mert ha írok is közben, akkor elveszi a figyelmemet a két dologra való koncentrálás. Egy nyelvtanfolyamon volt egy egynyelvű angol tanárom, aki ugyanezzel a módszerrel tanított. Számtalanszor elmondta: "Pen down". Vagyis az osztály tegye le a tollat, mert ha firkálgatnak vagy játszadoznak vele, akkor egyszerre két helyre kellene figyelni és nem az ő szavaira. Nagyon jól bevált ez a módszere hogy egyszerre csak egy dologra kellett fókuszálni és nyugodt aggyal. Mert ha egy másik tanárnál pont az ellenkezőjét tapasztaltuk, hogy egyszerre figyeljük őt is, meg feladat megoldásán is írogatunk, meg még magyarul is megszólalt sokszor, hát abból angol tanulás nem volt. Csak kifáradás.

A fősuli kollégiumban számtalanszor láttam olyan bizarr dolgot is hogy valaki úgy készült a másnapi vizsgára hogy közben bömbölt mellette a zene. Ezt csinálta reggelig. Másnap a padban magától leesett a feje és mindenki azon röhögött hogy lefejelte a padot. És persze a vizsgája sem sikerült elsőre.

2017. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hogy csinálod? Elolvasod, kihúzod a lényeget, felmondod? Bocsánat, hogy ilyen baromságokat kérdezek, de már családanya vagyok és teljesen kijöttem a gyakorlatból. Márciusban megyek államvizsgázni és már most elkezdem, hogy ne maradjon a végére stressz.
2017. nov. 14. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy első átolvasásra kihúzom a lényeget (ha pl fejezetek vannak akkor csak 1 fejezetet). Utána rendesen áttanulom a lényeget majd az egészet átolvasom mégegyszer. Van, hogy készítek hozzá jegyzetet/ábrákat de csak ha pl ok-okozati összefüggések vannak és akkor is csak kulcsszavakat használok. Plusz nekem sokat számít az is, hogy ha van időm akkor ismételjek. Akár úgy is, hogy feloszom hogy pl egy hétre van 30 fejezet, akkor hétfőn 7et, kedden 8at tudik le, szerdán ismétlés. Csütörtök7, péntek8, szombaton ezt a két napit ismételni, vasárnapbpedig az egészet. De ez a gyakorlatban kb sosem jön össze, általában még a vizsga napján is veszek új anyagot :D
2017. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ma este neki is fogok ülni. Milyen gyorsan haladsz így az anyaggal amúgy?
2017. nov. 14. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszonylag gyorsan. De ha előre látom, hogy nincs rá elég időm akkor csak egyszer ismétlem át a végén a dolgokat, van hogy csak közvetlenül vizsga előtt tudom átfutni mégegyszer az anyagot. Meg nyilván tárgytól is függ. Pl anatómiát így nem lehet tanulni, ott 20szor kell áttanulni egy témakört mert valamit tuti elfelejtek de gyere több ragad meg. Szövettanra viszont tökéletes volt, az nem nehéz viszont nagyon nagy a mennyiség.
2017. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem hatásosan fogom tudni alkalmazni, amiket leírtál, hálás vagyok. Hasonló dolgokról tanulok én is:).
2017. nov. 15. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!