Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik lehetnek az érettségin...

Mik lehetnek az érettségin Magyarból? Románból?

Figyelt kérdés

Nem tudom Erdélyi magyarok vannak-e de nagyon szeretném tudni mire számíthatok majd érettségin tudom elfogjak majd mondani és felkészíteni rá de most vagyok 10. Osztályos és nagyon érdekel a téma szeretném ha sikerülne az érettségim.

Milyen irodalmi művek lehetnek benne s ugyszinte románból is?!



2017. nov. 14. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy rakat könyv románul és magyarul is, ami sorra veszi a tételeket. Románból az "Eseul" c. könyvek közül valamelyiket ajánlom, van belőlük legalább öt, legalábbis, amikről én tudok. Le vannak írva bennük a tételek, és a kidolgozásuk is. Én is ezekből tanultam, meg az egész évfolyam is. A legkülönbözőbb szintekre vannak kidolgozások, van olyan, amit minden hülye megért, van olyan, amiben a mondatok úgy voltak összerakva, hogy a filológus évfolyamtársak is keresték benne az állítmányt. Magyar - van hasonló, ennek már nem tudom a címét.


OFF:

1. Őszintén nem ajánlom, hogy most elkezdj készülni. Addigra ötször elfelejted, meg egy csomó mindent még nem is tanultál belőle, talán még semmit. Tapasztalatból beszélek. Hasznosabban töltöd az idődet, ha versenyekre jársz, diákszervezetekhez csatlakozol, egyetemet vagy barátot/barátnőt keresel.

2. Az ország stabilitását figyelembe véve, addig jópár tételt kiszednek, betesznek, és megint kiszednek majd visszatesznek. Nincs értelme ilyen hosszú távra előre tervezni (ismért tapasztalat).

2017. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. nov. 17. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!