Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre, ugyanarra a szakra...

Egyetemre, ugyanarra a szakra Újrafelvételi, átsorolás miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy másodéves egyetemisra vagyok, 7 féléves képzésen, SZIE-en, és mivel múlt félévben átsoroltak önköltségesre mert bevallom lusta vagyok és nem tanulok, most fizetem a félévenkénti x összeget. Az a lényeg, hogy úgyse fogok olyan jól tanulni, hogy visszasoroljanak, és már ebben a félévben se sikerült 1 tantárgyam (nem a vizsga, az évközbeni ZH-kat bukom sorra és nincs is aláírásom). Most azon gondolkozok, hogy lehetséges-e, ugyanarra a szakra felvételizni, illetve, ha most önköltségesen vagyok, újrafelvételi után (a pontszám megvan államira bőven akkor is ha növelik a szakon jövőre), visszasorolnak e államira így? vagy maradok ahogy vagyok?

2017. nov. 20. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha beadod a felvételit és felvesznek államira, miközben van egy aktív jogviszonyod, jönni fog egy értesítő/megkeresnek a tanulmányi osztályról, stb hogy látják a rendszerben és melyik képzésed akarod folytatni.

Újrafelvételi esetén a beíratkozással, korábbi jogviszony törlésével meg a kreditátvitellel van csak papíros/űrlapos macera, 95%-ban elfogadják a már teljesítetteket házon belül.

2017. nov. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyire lusta vagy, ráadásul a szakhoz sincs eszed, akkor nem kéne erőltetni nemhogy a szakot, de még az egyetemesdit. Sajnos manapság már tényleg bekerülhet bárki felsőoktatásba :(
2017. nov. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Visszasorolnak, de jó eséllyel kezdheted elölről, ha olyan az egyetem. Amúgy meg, én elgondolkodnék hogy lenne-e értelme, mert ha lusta vagy az úgyse fog változni.
2017. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak a bő és részletes választ!

Kár volt beleírni, hogy lusta vagyok, próbáltam lazábbra venni a kérdést. Az az egy szó máris mekkora ellenszenvet vont maga után. A többi válaszolót megkérem ne a személyes véleményét írja le, hanem probáljon meg segíteni. (a lusta vagyok azt jelenti, hogy eddigi 18 tantárgyból 2 nem sikerült + élsportolói karrier)

2017. nov. 21. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Új felvételi az új jogviszony. A régi nem számít. Ezért kell elfogadtatnod házon belül is tárgyaidat, amit nyilván elfogadnak, csak papír, kérelem meg macera, ahogy írták, de ennyit megér.

Aztán innét folytatod államison, tehát ez olyan mintha lenne 150 méter előnyöd a 400 ,éteres versenyben, mert ennyivel több kredittel indulsz a frissen felvetthez képest, bár már elhasználtál pár államis félévet, abból meg kevesebbed van a friss felvételishez képest.

2017. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is nagyon szépen köszönöm!
2017. nov. 21. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Élsporotolóként hogyhogy nem egyéni tanrenden vagy? Az én évfolyamomba is járt egy srác, szintén élsportoló, de a napi szintű edzések mellett nem tudott bejárni, így egyéni tanrendet igényelt. Te hogy tudsz bejárni?
2017. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: midnen nap van edzésem 5 től pesten, ugy állítottam össze az órarendem, hogy midnen nap legkésöbb 4 kor végzem, így 5 re pesten vagyok, legrosszabb esetben ha nem érem el a vonatot 20 percet kések a 2 órás edzésről
2017. nov. 25. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik karon vagy, de pl ÉTK-n a tárgyelfogadásért baromi sokat kellett fizetni kreditenként.
2017. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!