Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha van egy nehéz...

Egyetemen ha van egy nehéz vizsga ami jó eséllyel nem is fog elsőre sikerülni, azt érdemes a végére hagyni mikor a többi már megvan vagy inkább minél előbb megcsinálni, esetleg tök mindegy?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 4 vizsga van minden tárgyból minimum, én úgy szoktam, hogy a legnehezebb tárgyból a második vizsgára megyek el, ez nálunk január első hete szokott lenni. Íg van időm tanulni is, de ha nem sikerül még mindig van 2 javítási lehetőség. Én semmiképp nem hagynám a legvégére, egyfelől lehet nem lesz lehetőséged javítani, másfelől mire az összes többi vizsga megvan semmi kedve az embernek tanulni. Jobb túl lenni a nehezén és a végére a könnyebb vizsgákat hagyni.
2017. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Én anno mindig a nehéz vizsgákkal kezdtem és a végére hagytam a könnyebbeket. De mondjuk tanultam rendesen és nem is buktam, csak életemben egyszer:D

Ha szinte semmi esélyt nem látsz arra, hogy sikerüljön, akkor talán annyiban érdemes a végére hagyni, hogy ha tényleg nem sikerül, akkor rögtön tanulhatod tovább törés nélkül és próbálkozhatsz az UV héten.

Ha első héten megbuksz belőle, aztán még tanulsz 5 tárgyra, majd visszatérsz az elsőre, akkor addig kb. azt is elfelejted, amit tudtál:)

2017. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kibuktatós tárgyakból lehet, hogy ufó vagyok, de én a szorgalmi időszak alatt végig tanultam - így is kellett rá szánni időt vizsga előtt, de korántsem volt mission impossible.
2017. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő. Elsős koromban még én is úgy tartottam logikusnak, hogy a legnehezebbel kezdek, aztán mikor jártam úgy, hogy nem lett meg, csak harmadik alkalomra és alig maradt időm a többire (igazából csak a szerencsén múlott, hogy végül minden meglett), akkor fordítottam a stratégián. Most úgy csinálom, hogy az elején elmegyek vmi könnyebből, vagy akár több egyszerűbből is. Ami effektíve biztosan megvan. Ez azért jó, mert akkor a nehezebbnek neki tudok úgy állni, hogy már pár vizsgát letudtam (vagy ezen az egyen kívül mindet), van sikerélmény, van lendület, de nincs az a kétségbeesés, hogy 3. hét van vizsgaidőszakból és nincsen egyetlen vizsgám se. Az utolsó 2 szemeszterben amúgy inkább úgy csináltam, hogy a legnehezebb volt középen. Sikerélmény is megvolt, de nem hullafáradtan álltam neki pont annak, amihez a legtöbb energia kellett. Meg a végén az utolsó vizsgáimat azzal a lelki nyugalommal tettem le, hogy a nehezén már túl vagyok. Szóval ez tényleg nagyon egyén függő, kinek mi vált be.
2017. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!