Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudnak az emberek a...

Mit tudnak az emberek a Bitcoinról?

Figyelt kérdés
Kíváncsian várom, hogy ismeritek-e és mennyire vagytok tisztában vele. Közvéleménykutatás.
2017. dec. 4. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Bitcoin-digitális fizetőeszköz.

Nem áll mögötte semmilyen hivatalos szerv fedezete, szóval semmilyen garancia nincs arra, hogy holnap nem dől be az egész.

Örömmel használják a feketepiacon fizetőeszközként, mivel szinte lehetetlen visszanyomozni.

Az egész egy algoritmusra épül, ami egyre kevesebb bitcoint bocsát ki és van, amikor eléri a végét.

Bitcoint lehet venni, és bányászni is, de erre már külön erre készített gépek(processzor/videókártya) ajánlatos. Kicsiben már nem éri meg..


Az életemben nem játszik szerepet, így nem is tudok róla olyan sokat.

Ha valamit szeretnék tudni, akkor szimplán rákeresek.

2017. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Emlékszem arra a világra amikor még papírra fényképeztünk, s 2 hét lett amíg kész lett. Papir alapon leveleztünk, fényképet is úgy küldtünk s gyakorlatban 2 hetente ment egy levélváltás.

Azóta lett internet, lett digitális fényképezőgép, percek alatt odaér a világon bárhová még a frissen készített videó is, nem csak a fénykép és a szöveg.

De a pénz küldés és tárolás továbbra is nehézkes. Igaz az internet segítségével odaér percek alatt, de a bankoktól függünk, s csak ugyanabból a bankból ugyanabba ér oda percek alatt s fizetni kell érte.

A bitcoin irányt mutatott, hogy mindez lehetséges banktól függetlenül, csak az internet segítségével. Tárolhatunk pénzt az interneten és küldhetünk is valakinek közvetlenül, akár szöveges üzenet formájában is:

L2YujqGKzrF77uaKB1SSC5tBbPGpx9iSLoxVUBW7J9HfU2EXBHTu

Ez a betűsor annyit ér amennyi pénzt "beletöltök".

Ha pénzt kérsz tőlem, akkor akár így itt is adható, természetesen privátban célszerűbb, mert így bárki más is elköltheti.

A spekulatív részleteibe nem merülnék bele, mert ez a pénz lehet hogy egy óra múlva 10%-al többet ér, lehet annyival kevesebbet, de bízom benne hogy lesz olyan hozzászóló aki azt a részt emeli ki. Számomra az a legfontosabb, amit én írtam le.

2017. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még előző ősz elején számolgattam, hogy veszek egy csomó bitcoin-bányász célhardvert, és azzal fűtök. Mármint akkorra már annyira lement az időegység alatt bányászható bitcoin mennyisége, és felfutott a bányászók mennyisége, hogy kb. nullszaldós lett a dolog. Azt számolgattam, hogy még mindig megérné, ha a hulladékhőt a lakás fűtésére hasznosítanám. De aztán nem vágtam bele, mert az algoritmus olyan, hogy nagyobb klánokhoz kell csatlakozni, hogy esélyed legyen megszerezni egy bitcoint, nem egyenesen arányos a számítási kapacitással az esély. Úgy meg már nem érte meg.

Nem számoltam a további áremelkedéssel, úgy már megérte volna :)

2017. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Kereskedek is velük kis volumenben több kevesebb szerencsével (ebből látható hogy nem hosszú távú befektető vagyok mert hosszú távon már nem nagyon bízok bennük). Nagyjából én is tudom amit tudni lehet róluk (minden részletet úgyis csak a nagyon komolyan ezekkel foglalkozók tudnak). Kíváncsi leszek hogy pár év múlva mi lesz belőlük. Vagy hogy lesz-e egyszer egy ultimate trónkövetelő.
2017. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként meglepően sokan tudnak már a Bitcoinról hála a sajtónak és egyre többen fontolgatják hogy beszállnak a befektetési őrületbe (ez valahol már veszélyes de egy átlagember aki soha nem tőzsdézett nem ismer kockázatot). Abban a szakaszban vagyunk amikor már közismertnek tekinthető és nem csak a geekek kiváltsága. Persze az átlagember csak annyit tud hogy egy "új" digitális fizetőeszköz és brutálisan nagyot lehet vele szakítani ha befektetnek (ennek köszönhető az őrület).
2017. dec. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt hogy bedőlt, elvesztette az értékét, zuhan, már rongyos 13971.14 dollárt se ér.
2017. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!