Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik orosz (kötelező)...

Melyik orosz (kötelező) olvasmány ez?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazáb jegyeztem meg a címet, pedig megérte volna, mert... mert nem hinné el az ember, hogy van ilyen.

Ha jól emlékszem arról szól, hogy egy fiú szerelmes egy úrihölgybe, talán rokonok is, a lány is viszonozza a szerelmet, csókolóznak. Valahogy lebuknak, ezért a fiút elkergetik. Nincs pénze, katonának áll, ahol alaposan el is verik vesszővel már a legelején. Mindeközben valami történik a lány családjával, a lány valami férfi szeretője lesz(nem a saját akaratából, ha jól emlékszem). Itt kicsit homályos, a lényeg az, hogy a fiú ezt a gonosz szeretőt brutálisan megöli, és ugye akkor ő lesz a hős..

Vagy valami ilyesmi. De azért utána meginz menekülniük kell. Összetalálkoznak egy öregasszonnyal, aki elmeséli az életét, hogy hogyan lett rabszolga meg mi volt vele, meg hogy amikpr megtámadták a városukat és a várban éheztek, akkor levágták a nők fél mellét és fenekét, és azt ették.


Nem igazán emlékszem a történetre, az is lehet, hogy keverek kettőt. A lényeg, hogy ebben a történetben mindenkivel borzalmas dolgok történnek (amit persze el is mesélnek), és mindenki megpróbálja überelni a másikat, hogy márpedig neki rosszabb élete volt.



Sokszor említettem ezt barátoknak, de sose tudtam a címét. Szeretném egyszer azzal együtt említeni, hogy lássák, tényleg van ilyen könyv.



2017. dec. 5. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Candide az :)
2017. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg francia, nem orosz.
2017. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hát, igen, elég jól keverednek ezek az irodalomórai emlékek. Talán azért gondoltam orosznak, mert tőlük olvastunk ilyen csodákat.


Így végigolvasva a tartalmát viszont sok olyan dolog jött vissza, amire eddig nem emlékeztem, például a mögöttes tartalom. Sokáig nem értettem, miért is olvastam el ezt (ugye csak annyira emlékeztem, ami leírtam), de így már értem.

Zöld kéz ment!

2017. dec. 6. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!