Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elment a kedvem a tanulástól,...

Elment a kedvem a tanulástól, az iskolától, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

3.osztályba járok egy gimnáziumba,és idáig kitűnő tanuló voltam. Általános sulit végig színkitűnő átlaggal jártam ki,persze mindig sokat idegeskedtem a tanulni való miatt,sok időt elvett a tanulás,mert nem voltam zseni,hogy a tananyagot egyből megjegyezzem,hanem hosszú tanulásokra volt szükségem,ezenkívül versenyekre jártam. Elkezdtem a gimit,viszont nem szivesen jöttem ide. Nem volt kitűzött célom,hogy milyen szakot szeretnék végezni,úgy hogy kizárásos alapon a gimnázium maradt. Nem szerettem voltam gyenge suliba sem járni,mert jó tanulónak tartottam magam,és úgy gondoltam,hogy szégyen lenne könnyű sulit választani. Szóval elkezdtem a gimit,sokkal nehezebb volt,mint az általános suli,de még így is tudtam tartani a szintet,évvégén mindig sikerült a színötös átlag,még ha félévkor 4-esem is volt valamiből. De most 3. osztályban úgy érzem,hogy eltörtem,és nem vagyok képes tanulni. Több tantárgyból is 4-es átlagom van,és nagyon-nagyon nehezen veszem magam rá a tanulásra,ha nehéz tantárgyról van szó. Elkezdtem lógni suliból,melyeket kamu betegséggel orvossal igazoltatok,de nem mehet ez mindig. Még így is rengeteget idegeskedek,és sírok a jegyeim miatt,alig alszok,mindig csak fáradt vagyok,és hiána próbálom rávenni magam,ami nem érdekel engem,azt 10 perc után leteszem,és mással foglalkozok. Ezelőtt pedig volt,hogy napokig gyakoroltam egy tantárgyat,vagy képes voltam egész nap felette ülni,és tanulni addig,amíg meg nem tanulom. Motivációra lenne szükségem, nincs célom az életben,és közben szégyent is érzek a jegyeim miatt (4-es átlag alatt azt kell érteni,hogy van pár ötösöm,becsúszik egy 1-es,2-es,3-as,és már annyi az 5-ös átlagnak..szóval nem a négyesek sorakoznak,hanem tarka jegyeim vannak..)

Hogy birjam ki ezt az időszakot,és hogy vegyem rá magamat arra,hogy tanuljak? És mit tegyek az ellen,hogy ne legyek sosem fáradt?


2017. dec. 6. 17:12
 1/2 Dóri1120 válasza:
Szia!Megértem a helyzetedet mert én is hasonló cipőben jártam. Ráadásul egy nehéz gimiben tanulok.A legfontosabb , hogy keress motivációt. .Akármit.Lehet az is , hogy jobb akarsz lenni a többieknél.Bár ez nem mindenkinél válik be(nálam sem).Vagy jutalmazd magad.De szerintem nem kéne erre rágörcsölnöd.Foglalkozz egy kicsit magaddal, a lelkeddel.Csinálj olyan dolgokat amiket szeretsz mert akkor talán arra is rá fogsz jönni , hogy mivel akarsz foglalkozni.Elsőben rosszak voltak a jegyeim.Mert nem volt célom.Csak élvezni akartam az életet.Persze szinte semmit nem tanultam.De azóta rájöttem hogy mit is akarok (sokáig tartott) és ez motivál.érezd jól magad és közben próbálj ki új és új dolgokat.Legyél abból a tantárgyból jó amit szeretsz. Ha pedig egy jó gimiben tanulsz biztos az osztálytársaid is okosak.Te ugyan olyan jó vagy.Tűnj ki.💖
2017. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem.

Kitünő általános és nulladik, utána lettek négyesek, erős gimnázium...


Nálam minden évbe volt egy ilyen szezonális depresszióm az iskola miatt de ez akkor jött elő jobban amikor lett egy barátom, az első komoly kapcsolatom 11.elején.


Szerelmes voltam fülig és csak is vele akartam találkozni senki nem érdekelt, annyit azért nem csúsztak a jegyeim, és elég maximalista vagyok és már egy hármastól rosszul tudok lenni.


Pihenj sokat, aludj, sportolj, tarts szüneteket tanulás közben.


Szezonális depresszió:D

2022. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!