Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tiltja e ezt a törvény vagy...

Tiltja e ezt a törvény vagy csak genyóság a tanártól?

Figyelt kérdés
Egy tanár a témazáró után bejelentés nélkül a következő órán írathat vagy feleltethet? Ha van rá törvény egy linket is elfogadnék.

2017. dec. 8. 21:10
 1/6 Roflkopter ***** válasza:
84%
Van és 10 év fegyhaz jár érte. Amúgy természetesen nem, nincs ilyen törvény...
2017. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Persze, okostóni. A diák kötelessége tanulni, kiskomám! A tanár bármikor számonkérhet, hehe!
2017. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én csak egy igenre és nemre lettem volna kíváncsi, nem bunkosagra, de 2. hozzászólónak szeretném mondani hogy én nem csak melegedni járok az iskolába mint ahogy az élettelen emberek akik egésznap gyakorin lógnak, hanem tanulni szeretnék csak heti 7*5 óra reggel nyolctól este 4ig nem túl egészséges ráadásul még ha ezután készül is az ember.
2017. dec. 8. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Ha úgy tesz, ahogy leírtad akkor nem követ el semmi törvénybeütközőt. Egyedül a témazárókat kötelesek bejelenteni (de még azt sem szokták sok helyen).


Ha soknak és feleslegesnek érzed az iskolai órákat, akkor nem menj be valamelyikre. De ne úgy hogy csak fogod magad és hazamész, hanem beszéld meg a tanárral. Én így tettem matekon meg szakmai órákon is, 10-től egészen 12-ig. Meggyőztem a tanáromat, hogy otthon is tudod hozni azt a szintet, amit elvár, így nekem kb. napi 2 órával kevesebb volt.

2017. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, nem hiszem, hogy jogod lenne hisztizni a 35 órád miatt, nekem 40 órám van (ez úgy, hogy heti 4 angolra nem járok be, mert tavaly leérettségiztem), napi 2-szer 70 percet utazok suliból/ba, utána 3 nap járok edzésre úgy, hogy 6-kor érek haza suliból, 7kor indulok edzésre és utána 11-re érek haza. Mégis sikerül megoldanom, hogy készüljek következő napra, úgy, hogy majdnem minden tárgyból 5re álljak "elitgimnáziumban".

A tanárnak pedig csak az van limitálva, hogy a témazárót 2 héttel a dolgozat előtt be kell jelenteni (bár nekünk simán csinálnak olyat, hogy jó gyerekek, akkor holnap témazáró), röpdolgozatot irathatnak és feleltethetnek bármikor.

2017. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó mért nem vagy/voltál kolis Jézusom... 70 percet utazni az iskolába. Na az a szívás..
2020. febr. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!