Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha olyan tehetséges vagyok,...

Ha olyan tehetséges vagyok, miért nem foglalkozik senki velem?

Figyelt kérdés

Sztori röviden, címszavakban: felsőoktatás - nagyjából 6 éve én vagyok az eminens diák mindenki számára: tanároknak, diákoknak egyaránt. Most doktorizom és egy olyan témával foglalkozom, amivel előttem még senki. Mindenki dicsér, hogy milyen okos, jó, alapos, értelmes, kreatív, tehetséges istentudja milyen vagyok.


Viszont én jobb szeretnék lenni és újabb szempontokat, módszereket elsajátítani. Nem karriervágyból, hanem szimplán igényességből és a szakma iránti alázatból (Ez elég bénán hangzik, de tényleg). Már többször, több ember kérdeztem, hogy esetleg miben és hogyan tudnék fejlődni, mit kéne máshogy csinálnom? - válaszokat kb. sosem kaptam, max. annyit, hogyha tanulni szeretnék, húzzak át más egyetemre, ill. hogy a hallgatókkal foglalkozni igen időigényes feladat és nem fizetik meg. Én pedig ne foglalkozzak ilyen dolgokkal, hanem írjam meg a disszertációmat, mert úgyis csak egy eszköz vagyok, aminek megvan az ára (by my tutor). Köszi.


Én ezen kívül semmit, de semmit nem kértem senkitől, helyette viszont kismillió szívességet teljesítek...


Mindeközben a nálam silányabb képességekkel megáldott, ambiciózus egyéneket mindennel elhalmozzák. Ösztöndíj, figyelem, és jobban befogadják őket stb.. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esik rosszul.


Kérdésem az lenne, hogy ha valóban én lennék az univerzum esze, akkor miért ráz le mindenki?

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Azon kívül, hogy ne törődjek vele/velük...


2017. dec. 9. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Te is csak egy kvóta vagy a felsőoktatásban...

Doktorálj, aztán irány az ipar. Ha tényleg akkora koponya vagy, akkor fényes karrier.

Vagy doktorálj és szürkülj be azok közé akikkel most bajod van.

2017. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha így érzed magad, tényleg menj át más egyetemre, akár külföldre is.
2017. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tehetséges boldogul egyedül is, tudja hogyan, milyen úton-módon tud még többet elérni... foglalkozni, tanítani, fejleszteni, a kevésbé tehetségeseket kell.
2017. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a siker, ha tutujgatna valami nyugdíjas professzor, mert doktoriig tudnál eredményesen magolni? Ha tényleg akkora tehetség vagy, miért nem azon dolgozol, hogy más emberek életét megkönnyítsd? Kutass, dolgozz, és ne azt lesd, ki és mikor hajlandó vállon veregtni, hogy ügyes voltál kisfiam. A valódi problémák nem ott kezdődnek, hogy brühühü a tanárbácsinak nem én vagyok a kedvence. Akármilyen területen is tanultál ennyit, elég volt az iskolapadból, most már csinálj valami értelmes és tényleg fontos dolgot!
2017. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!