Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen idegen nyelveket lehet...

Milyen idegen nyelveket lehet tanulni középiskolákban a leggyakoribb idegen nyelveken kívül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van elképzelésetek, milyen idegen nyelveket tanulnak nem nyelviskolákban a tanulók? Pl. portugál, orosz, holland, svéd? vannak ilyen esetek is? Köszi.
2010. jún. 2. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk franciát tanultak a vendéglátósok.
2010. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez függ attól, hogy adott intézményben van-e olyan nyelvtanár, aki oktatná azt a bizonyos nyelvet. Tehát nincs olyan, hogy ha te szeretnél vmilyen nyelvet tanulni, akkor bármelyik középiskolában oktatják is.


Én a budapesti Szent László Gimibe jártam. Itt viszonylag sok nyelvet oktatnak.

Amikor én oda jártam, akkor volt: angol, német, francia, spanyol, olasz, lengyel, latin (ha összejött a megfelelő létszám), orosz és amikor én érettségiztem, akkor beszéltek arról, hogy következő tanévben lesz kínai nyelvoktatás is, de hogy ez megvalósult-e, azt nem tudom. Azt hiszem, más nyelveket nem oktatnak/oktattak.

De ez rengeteg ahhoz képest, hogy máshol az "alap" (angol, német) nyelveken kívül alig 1-2-t oktatnak még (ha egyáltalán van más).

2010. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Általában azokból a nyelvekből kérnek nyelvszakon emelt érettségit,amit gimiben is tanítanak,így:angol,német,francia,spanyol,olasz.Ezen kívül előfordul még orosz,latin,nemzetiségi sulikban a nemzetiségi nyelv pl.szerb,szlovák,román...viszont úgy tudom kínait csak 3 helyen tanítanak,japánt is kevés intézményben,de a pesti híresebb gimikben el tudok képzelni egyéb furcsaságot is.

2010. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia nálam gimiben volt ugye az angol, német kötelező, második nyelvnek meg lehetett választani ezeken kívül az olaszt, franciát és a spanyolt. De ez tényleg sulifüggő valahol csak angolt és németet tanítanak.
2010. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!