Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van már tapasztalatotok a...

Van már tapasztalatotok a diákhitellel? Ti is "csapdának" tartjátok?

Figyelt kérdés

Szeretném a mesterképzésemet Pesten végezni, és ehhez fel is kellene költöznöm. Mivel a szüleim nem tudnak (és nem is akarnak) támogatni, mindenképp a hitel lenne a megoldás, mert az eddig megtakarított pénzem nagyon kevés lenne mindehhez. Nektek van már valamilyen tapasztalatotok a diákhitellel? Hogyan érdemes belevágni, mire kell odafigyelni?


Köszönöm szépen előre is, ha segít valaki! :)


2017. dec. 9. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit vegyél fel, amennyit nagyon muszáj, és lehetőség szerint csak akkor, ha tudod (vagy legalábbis jó esély van rá), hogy a diplomáddal el fogsz tudni helyezkedni, és olyan jövedelmed lesz, ami mellett nem okoz gondot a hitel visszafizetése.

Amit gyakran szoktak csinálni, hogy alapképzés után 1-2 évet dolgoznak, és utána mennek mesterezni, így már van annyi félretett pénzük, ami valószínűleg fedezni fogja a pesti életvitelt.

2017. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki buta és úgy veszi fel, akkor lesz csak csapda, egyébként hasznos lehet.

Nekem egyik ismerősöm vette fel, neki csapda, csak még nem tud róla.

Havi 100ezer forintot minimum elkölt és emellett "tartalékot" képez magának. Becsapja magát, mert a tartalék sem az ő pénze, hiába rakja félre. Én ugyanott lakom, mint ő, nekem kb. havi kiadásom 50ezer forint, nekem is van tartalékom, de én ezt diákmunkával fedezem. Szerinte ugyanaz a pénzügyi helyzetünk, havonta költünk és félreteszünk, csak azt nem veszi észre, ha végzünk, nekem ott lesz a tartalék, neki meg csak a hitel, amit nagyrészt hülyeségekre költött, nem a megélhetésre.

Hiába beszéltem vele erről, szerinte én látom rosszul.

2018. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerencsére most olyan a helyzet, hogy aki akar dolgozni, az talál munkát, ezért szinte biztosra lehet venni, hogy utána tudod fizetni.

Persze ésszel kell felvenni, mint minden hitelt, és érdemes, ha tudsz mellette dolgozni valamennyit, mert akkor "nem lesz" olyan sok a hitel.

És ahogy már írták próbálj takarékoskodni, de ne a hitelt tedd félre, hanem kevesebbet költsél.

2018. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!