Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon az általános...

Magyarországon az általános és középiskolákban miért nincsen normális időben történő étkeztetés?

Figyelt kérdés

Én például szeretném a főzést egy hétvégi programmá változtatni és kiűzni a hétköznapokból.Sokkal jobb lenne, hogyha mindig kimennék menüt enni.

Sokszor késő délutánig bent kell maradnom a cégnél, hazaérek fél 6-ra és neki kell állnom főzni.


Az elavult,rugalmatlan magyar oktatási metódusok miatt nem tudok ezen változtatni.

A problémám az, hogy a középiskolások nem kapnak ebédet.A másik bajom, hogy nem tud délben enni a gyerek.Elbeszélgetnék azzal aki kitalálta, hogy ne legyen a gyerekeknek délben ebédszünet.


Meleg ebédre márpedig szüksége van egy fejlődő szervezetnek.Az iskolából ki nem engedik,hogy tudjon valami meleget enni esetleg bekapni egy kebabot vagy valamit.



Szegény hazaér gyakran háromnegyed háromra és csak akkor tud ebédet enni.

Micsoda dolog ez?

A tízórai az semmi, ebédszünetre van szükség.


2017. dec. 10. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hova jár a gyermeked, de én 3 éve végeztem a gimit Szegeden, végig volt egy hosszabb ebédszünetünk is, és menzánk is. Édesanyám az életben nem főzött még hétköznap nekünk. Azon középiskolák pedig, ahol nincs menza, másik suliba küldte a diákjait.
2017. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
semmivel sem kap tobb tapanyagot a gyerek a fott kajabol, mint pl egy jol osszerakott szendvicsbol. nincs szuksege az embernek fott etelre, az mas kerdes, hogy van aki szereti, igenyli. nyilvan jo lenne, ha lenne lehetoseg normalis etkezesre, de azert ketsegbe esni nem kell ,hogy megall a fejlodesben a gyerek a fott etel hianyatol... nalunk se volt menza, anyam meg max vasarnap fozott valamit, egy huslevest vagy porkoltet, ketfele sose volt, de valamikor egy se. Megse alltam meg a fejlodesben. a suliban is megoldottuk mindig, osszefogtunk tobben, vettunk egy kilo szeletelt kenyeret, valami jobb felvagottat, sonkat, zacskos salatat, 1 kilo gyumolcsot, aztan szepen osszeraktuk a magunk szendvicset, utana meg eszegettuk a gyumolcsot. mikor mi volt, alma, mandarin, narancs, banan...
2017. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!