Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is érezte már úgy, hogy...

Más is érezte már úgy, hogy nem megy neki az egyetem?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon szorgos, okos, szinte kitűnő tanuló voltam, több felsőfokú nyelvvizsgám is van már, de az egyetemen egyszerűen szenvedek. Semmi kedvem beadandókat meg prezentációkat csinálni, és amihez nekem nincs kedvem, azt kínszenvedés megcsinálnom. Mindent az utolsó pillanatra hagyok. Iszonyat stresszes az egész, és még nincs is itt a vizsgaidőszak(ez a 3. félévem amúgy). Mit tegyek, hogy szorgosabb legyek, és ne legyen ilyen nehéz koncentrálni?

21L



2017. dec. 12. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Olyan szakot kellett volna /kellene választanod, amit szeretsz is. Én is szenvedek rendesen a sok tanulnivalótól de mivel van motivációm ezért megcsinalom.
2017. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeretem azt, amit tanulok, de van egy csomó felesleges tárgy és sokszor motiválatlanná válok..
2017. dec. 12. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

"Más is érezte már úgy, hogy nem megy neki az egyetem?"


Igen, 10 éven keresztül.


"Mit tegyek, hogy szorgosabb legyek, és ne legyen ilyen nehéz koncentrálni?"


https://www.youtube.com/watch?v=mdo-08OHxO0

2017. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 😂Tényleg, ez eddig hogy nem jutott eszembe...
2017. dec. 12. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben több felsőfokú nyelvvizsgám lenne, egyáltalán nem szórakoznék komoly szakokkal.

A legkönnyebb szakot kiválasztanám valamilyen noname egyetemen és ahogy végeznék az első utam egy multihoz vezetne, ahol ha meglátnák, hogy 2 vagy több nyelven beszélsz felsőfokon kb. olyan szintre emelnek, mint az akinek normális diplomája van és van mellette 10 év tapasztalata csak egy nyelvet tud és azt is döcögősen, de nem is kell használnia.

2017. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 sokan kérdezték már, hogy minek szenvedek az egyetemmel 2 felsőfokú mellett(amúgy pont tolmácsnak tanulok egy harmadik idegen nyelvből), de azért kell, mert a tolmácsképzőhöz elvárás a diploma...elég hülyeség, de ez van. Amúgy pont ezért fogy el a motivációm mindig, mert tudom, hogy simán lenne jól fizető munkám így is. De azért szeretném megcsinálni, hátrányom biztos nem lesz belőle...
2017. dec. 12. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!