Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg ilyen sok...

Hogyan tanuljak meg ilyen sok tételt?

Figyelt kérdés

Szóval 20 töri, 20 irodalom és 20 nyelvtan. Tudni kell, hogy jó tanuló vagyok, 90% felettiek lettek az írásbeli érettségik, de a szóbeli miatt kétségbe vagyok esve.

4 évig szorgalmasan tanultam, de például amit 3.-ban megtanultam Vörösmartyt, abból mára 1 betűre sem emlékszem!

Újra kell tanulnom mindent.

Nem félek a tanulástól, de 60 tétel hogyan fér el az agyamban? Egy tétel kb. 2-3 oldal átlagban, van ami több.

Ha megtanulok 10 költőt, akkor már keverem a stílusirányzatokat, a költeményeket, a helyüket az irodalmi kánonban...

Hiába tanulok, ahogy többet tudok, úgy kezdi el ereszteni az agyam a régebbi információkat, tehát ha ma megtanulok 3 költőt, akkor amit 2 hete tanultam az teljesen homályos lesz és egyszerűen hiába van meg a fejemben, nem tudom visszamondani magamnak.


Meg aztán itt olyanokat olvasok, hogy van aki 5-öst kap szóbelin, miközben azt állítja, hogy "csak kétszer átolvastam a tételeket"... Ezt hogyan csinálják? Elolvasnak 60-80 tételt és megmarad minden a fejükben?

Ti hogy csináljátok?

Más nincs ilyen problémával?

Köszi!


ui.: azokat az egyetemistákat akik azzal jönnek, hogy ők 80000 oldalt tanulnak naponta és az érettségi az semmi, inkább nem hallgatnám meg.


2010. jún. 2. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
én úgy tanulom őket. hogy a főbb pontokat megtanulom (vázlatszerűen) a többit meg alapműveltségből ráfűzőm . Én pl szeretem a törit és néha olyanokat tudok mondani amit még a tanár se tud
2010. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Töri miatt nem kell aggódnod. Én úgy mentem oda, hogy egy szót sem tanultam rá. Kihúztam egy aránylag jó tételt, kaptam egy remek segédanyagot hozzá és kész is volt a 3-as.

Ne parázd túl a dolgot, ez a lényeg. Hiába tanulsz meg mindent, ha ott leblokkolsz, akkor buktad az egészet. Persze tudom, hogy minden ember máshogyan viselkedik az ilyen szitukban.

2010. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

90% feletti érettségiket írtál, tehát valószínűleg nem vagy teljesen idióta (mint a mai diákok többsége:D).

Nem kell szószerint megtanulni....elolvasgatod őket, és nagyjából összeszeded róla a dolgokat.

Szóbelin ott lesz előtted a szöveggyűjtemény vagy a vers, törinél az atlasz meg a forrás.

Ha minden tételt mondjuk 5-ször legalább elolvasol., akkor simán lefelelsz belőle:)

Jah és érdemes néha átnézni a könyveket, amit irodalomnál adnak, mert sokszor van benne vmi összefoglaló a költőről:)

Nekem is hasonlóak lettek az érettségijeim tavaly, fizikán kívül semmit se tanultam meg rendesen, csak olvasgattam, meg nagyjából tudtam mit kell elmondani, és mind max pontos lett:)

No para!

2010. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Hát előttem most 100 tétel van.20német,20irodalom,20nyelvtan,20töri,20infó:D Én sem tudom hogy tanulom meg 17.-éig,eddig kettőt tudok a 100ból:D

Azért nem parázok nagyon,mert érettségin segítenek,már csak azért is hogy felvegyenek valahova.Mert nem rosszat akar a tanár,hiába szigorú(persze van kivétel).Majd lesz valahogy:D Sok sikert!

2010. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Azért kevered a költőket, stílusirányzatokat mert nem tudod mihez kötni őket. Én is voltam így. Erre talán legjobb módszer az volt, h pl. ha már Vörösmartyt emlegetted, hogy megjegyzel annyit belőle, hogy pl. hol járt iskolába, ki volt a felesége vagy mi volt a jelentősége az irodalomban. A lényeg, hogy szedd ki azt a pár dolgot, amiről neked eszedbe jut a kor, az életút. A mű elemzését meg elég ha vázlatszerűen megtanulod ja én nem magolni, hanem érteni. Mert ha adnak egy szöveget Vörösmartynál Szózatot akkor elolvasod visszaemlékszel és a vers alapján tudod elemezni a szerkezetét mindenképp.

Törinél pedig próbáld beleélni magad a helyzetbe először is határold be magad korban aztán jöhetnek az események. Az atlasz nagyon sokat segíthet például a magyar nép vándorlásainál. Nem kell izgulnod, úgyis lesz egy pici időd, amíg össze tudod szedni a gondolataidat.

És a vázlat sokat segít. Nem kell regényt írni. Pár szó, amiről eszedbe jut a többi.

(Megjegyzem, hogy én egyetlenegy tételt nem tanultam meg töriből és pont belehúztam, de aztán összeszedtem magam térkép, logikus gondolkodás és összehoztam a 3-ast.

Magyarból pedig Kölcsey-Himnusz húztam. Az 5-ös lett.:D)

2010. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jó a tanulási technikád, és magolsz, különben nem kevernél már 10költőt össze. Pl az irodalomnál el se tudom képzelni, hogy kevered a stílusokat, ha tudod mik a jellemzői az adott stílusirányzatnak, mikorra tehető főként és mikor élt a költő/író akkor már nagyot nem tévedhetsz. Próbáld meg megérteni és valamihez kötni amit tanulsz
2010. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen,próbáld meg valamihez kötni a dolgokat.Nem baj,ha egy idő után kiesik,ha párszor újratanulod,menni fog.:)

"Csak kétszer átolvastam a a tételeket"és ötösre felel.Az ilyesmik felvágós beszédek,nem kell velük törődni.

Sok sikert!

2014. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na nekem is ez a kérdésem, csak nekem 22 töri, 40 magyar ugye és még mellé 20 infó is :D És az idegesít fel, hogy mondják, hogy jegyezzek meg 10 nevet vagy kulcsszót, de akkor 820 nevet vagy kulcsszót kell tudnom megjegyezni. Ez hogy lehetséges? Egyszerűen annyira bosszant ez az egész, hogy nekem ezt kell csinálnom, hogy az valami hihetetlen.
2023. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!