Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ajánlanátok egy módszert...

Ajánlanátok egy módszert arra, hogy 4 nap alatt hogyan tanuljak meg kb.200 oldalnyi tételt?

Figyelt kérdés
60 tételem van
2011. jún. 15. 12:57
 1/3 anonim válasza:
72%
Szerintem nem képtelenség megtanulni, de elég szigorúan be kell osztanod az idődet. Én a helyedben úgy tanulnám, hogy az első három nap alatt 20-20-20 tételből csinálnék 1-1 oldalas rövidített jegyzeteket, majd a negyedik nap ezekből ismételnék. Voltam már hasonló helyzetben, és bevált ez a módszer, igaz nekem napi 14 tételt kellett "csak" kidolgoznom, viszont egy tételre több oldal jutott.
2011. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Felosztod, kb mi micsoda, nehéz, könnyű.

Neten megnézheted, van-e valami rövidítés, jegyzet, akármi.


Érettségi?

Egyetemen vizsgákra 200 oldal semmi :)

Egy nap 50 oldal és lehet van olyan része, ami nem olyan fontos, könnyen megjegyezhető, vagy már kb tudod.

Én úgy csináltam, hogy elolvastam, szövegkiemelővel aláhúztam (különböző dolgok más színnel, pl évszám/ember/esemény), utána azokat még megnéztem.

Gimis koromban a hangos tanulással elég sikeres voltam, koliban leszoktam róla.

Nekem a leírva kidolgozok mindent nem jött be, sok időt elvesz amíg újra leírom a dolgokat és annyira nem tanulom meg, mintha ugyanannyi idő alatt többször értelmezve elolvasnám.

2011. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Meg például törire ne tanulj évszámokat,mert forrás meg atlasz sokat segít.Amúgy meg szerintem az egész egy nagy mese,azt könnyen megjegyzed. Sok sikert,nekem is ennyi időm van ennyi tételre,és én még nem félek. :)
2011. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!