Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi jelentkezésnél nézik...

Egyetemi jelentkezésnél nézik a 11. félévet?

Figyelt kérdés

Év végét tudom, hogy nézik, de a félévben nem vagyok biztos.

Matekból nagyon lerontottam magam most, íratott a tanár egy röpdogát és hármas súlyozással lett beírva, mert felidegesítette az osztály őt... (elégtelen) Ne is mondjam, hogy 5,00-ról mennyire estem le :) Azért parázok, mert matekkal szeretnék továbbmenni, és ha nem sikerül javítanom félév előtt, akkor hármas leszek.


2017. dec. 16. 02:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézik. Felvi.hu-n találsz bővebb infókat. De ha jó az érettségid meg a többi jegyed ne aggódj simán felvesznek.
2017. dec. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi❤ :(
2017. dec. 16. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Itt van egy pontkalkulátor: [link]


E szerint nem nézik, de aztán fene se tudja. Arra emlékszem, hogy én nem is adtam meg jelentkezéskor hogy milyen jegyeim voltak középiskolában, mert azok az érettségi eredmények amik számítottak jelentkezéskor annyival jobbak voltak, hogy ha meg is adtam volna akkor sem vették volna figyelembe hogy hányas voltam.

2017. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Tavaly felvételiztem, és csak az év végi kellett, kétlem, hogy ezt megváltoztatnák:)
2017. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Félévi eredményt nem néznek (az már más tészta, hogy a tanár mennyire számolja bele a félévi érdemjegyet az évvégibe, de a felvin az évvégit kell megadni - hiszen max egy országos szinten nem hivatalos tanusítványt kapsz félévkor vagy még azt se).

Pontszámítás menete:

[link]

2017. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%
(btw ne görcsölj rá, én is jó voltam matekból, de 10. évvégén a kisérettségim kettes lett - abban az időben nem annyira foglalkoztatott a dolog, aztán informatikán tanultam tovább, amihez bőven kell matek, jelenleg mesterképzésen vagyok végzős. Szóval nem egy-egy ilyen "strigula" fogja meghatározni a jövődet.)
2017. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!