Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adnak teljesen ugyanolya...

Miért adnak teljesen ugyanolyan jó válaszokra valakinek jobb jegyet, valakinek meg rosszabbat?

Figyelt kérdés
Házi feladat megoldásában ugyanazok lettek az eredményeink az osztálytársammal. Az eredmények a megoldó kulcs szerint is jók, azoknak kellett kijönni, mégis én egy jeggyel rosszabbat kaptam, mint ő. Ezt többünkkel megcsinálta. Van olyan osztálytársam is, akinek ugyanezekre az eredményekre meg még nálam is rosszabb jegyet adott. Mitől lehet ez? Pofára osztályoz? Tehet egyáltalán ilyet egy tanár? Fel lehet ellene lépnünk többünknek, akiknek így igazságtalanul lehúzta a jegyét, vagy csak még rosszabbul járnánk?

2017. dec. 16. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, aki az oran normalis azt felhuzza, aki meg bunko azt le.
2017. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát te azt feltételezed, mikor nem is ismersz,hogy én bunkó vagyok az órán? Mert egyáltalán nem. Pont, hogy fordítva van. Én odafigyelek, jegyzetelek, csendben vagyok, aki meg a jobb jegyet kapta, elfekszik a padon, semmit nem jegyzetel és óra közben többször hallhatóan mondja, hogy minek ez a marhaság. De úgy látszik bunkóság tisztelni a tanárt. Hát rendben van...
2017. dec. 16. 20:46
 3/11 chtt ***** válasza:
100%
Szubjektív dolgoknál (fogalmazás, fordítás, rajz...) még csak el tudom képzelni, hogy valaki pofára osztályoz (még ha nem is értem, fel nem foghatom), de megoldókulcsos, 'adott az eredmény' feladatoknál ezt lehetetlennek tartom. Olyan nincs, hogy 20 pontra az egyiknek ötöst adok, a másiknak négyest. Ha többen jártatok így, ofőnél lehet reklamálni, érdeklődni, mit tehetnétek.
2017. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban furcsa és érthetetlen. Hasonló, de még érthetetlenebb számomra mikor azt hallom, hogy matekdolgozatban kijön a jó eredmény valakinek de nem kap rá pontot, mert nem olyan módszerrel csinálta mint órán. Ez teljes agybaj. A mateknak az a lényege, hogy egy feladathoz sokszor öt különböző megoldásmenete is lehet. Esetleg itt is ilyesmit tudok elképzelni. De mindenesetre én magát a tanárt kérdezném, normálisan, udvariasan. Valahogy csak megmagyarázza a különbséget.
2017. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

4.


Sajnos a magyar oktatás eléggé elavult, a tanárok mentalitásával együtt(tisztelet a kevés kivételnek).

2017. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted a gyakorikérdéseken választ kapsz arra, hogy mért kaptál rosszabb jegyet? Odamentél a tanárhoz megkérdezni? Nem. Akkor?
2017. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sejthettem volna, hogy nem tudok feltenni úgy egy kérdést itt, hogy valaki bele ne kössön...
2017. dec. 16. 23:40
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem, ez egy teljesen logikus visszakérdezés. Miért itt akarod megtudni, hogy a tanár mit miért csinált? Az a kézenfekvő, hogy ha a tanár úgy javít valamit hogy nem értem, akkor megkérdezem.
2017. dec. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk, mert mással is előfordulhatott már, hogy így járt és esetleg ő már tudja az okát, hogy miért.
2017. dec. 17. 01:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Az érettségin egy feladat értékelésekor nem csak a végeredményre jár pont hanem levezetésre is. Általában oda is van írva uogy válaszát indokolja. Ha neked és 4 másik embernek egy feladat végeredménye például x=3 még simán kaphattok 5 különböző pontszámot/jegyet az értékelés soràn a különbözően részletezett megoldás sorá. Ez egyáltalán nem pofára osztályzás. Nem kell mindenben a rosszat keresni.

Javaslom kérdezd meg a tanárodat hogy mi szerint osztályzott. Ha mégis pofára osztályuot azt nagyon nehéz lesz majd bizonyítanod sajnos.

2017. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!