Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem lett meg egy tárgyam...

Ha nem lett meg egy tárgyam és az utolsó félévemben nem tudom felvenni mi a teendő?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási szakképzésen vagyok jelenleg egy félévem van hátra. Egy tárgyból pár szaktársammal nem sikerült a vizsga sem első sem harmadik félévben. Következő félévben nem lehet ezt a tárgyat felvenni. Mi a teendő ilyenkor ?

Hogy zajlik egy csúszás félév az egyetemen? Ha államilag támogatotton vagyok jelenleg a + félévért fizetnem kell?


2017. dec. 18. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megkell várni azt a félévet, amikor lehet és minden végső vizsga neked oda fog tolódni.

Mivel csak 4 féléved ment el eddig, ezért simán államis maradsz. Csak azt kell megnézni, hogy mennyi a max alkalom, amennyiszer elmehetsz egy tantárgyból vizsgázni.

Ha azt is kimaxolod, akkor újra kell jelentkezni, tantárgyakat elfogadtatni.

2017. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy a tantárgyakat újra el kell fogadtatni, hogyha csak ez hiányzik?
2017. dec. 18. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy érti, hogy ha már nem marad több tantárgyfelvételi lehetőséged, és az a tárgyad így sincs meg, akkor kirúgnak. De egy következő felvételi eljárásban újra jelentkezel, és a meglévő tárgyaidat elfogadják, hiszen már teljesítetted őket, és akkor csak arra kell koncentrálnod, ami elmaradt. (De ezen még ne gondolkodj, egyelőre fél év / egy év csúszással még végezhettek, és akkor nem kell újrajelentkezni.)
2017. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!