Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hova mennétek továbbtanulni...

Ti hova mennétek továbbtanulni, gimibe vagy szakmunkás iskolába?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 07:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

7es vagyok. Igen kb 10 éve még jók voltak, néha jobbak, mint egy gimnázium.Manapság a szakmai órák miatt, kb lenullázták a természettudományos tárgyak oktatását, van ahol nincs is külön-külön kémia,biosz stb hanem van egy "természettudomány" nevű tárgy, ahol mindent ömlesztve kapnak.A matematikai óraszáma is kevés ezeken a helyeken, ahogy kb minden tárgyé.Az egy idegen nyelvet meg se említem már.

Tehát ha valaki elhatározza 10.-ben, hogy ő mégse villanyszerelő akar lenni, hanem orvos kb 0 esélye van bejutni, hacsak nem tud annyi magánórát venni.


Továbbá mivel 1-2(?) éven belül szigorodni fog a felvételi (kötelező emelt értettségi+nyelvvizsga) így még az elméleti esélye se lesz meg a gyereknek, hogy bejusson, pláne ha végzés után 2-3 évre rá gondolja meg magát.

2017. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

Én szakmunkásképzőt végeztem, majd levelezőn érettségiztem, utána nappalin szereztem mérnöki diplomát. Számos szempontból még előny is volt az előzetes szakmai gyakorlat. Sőt, még az is hogy nem égtem ki nappalin előtte egy erős gimiben, kipihent aggyal vettem a nehézségeket. Bár például a matek szigorlat csak másodszorra sikeredett. :)) Viszont azért ha valaki például tanár akar lenni, oda nem árt ha 4 évig megtanulja a többi tanártól a gimiben hogyan kell tanítani.

De például az esetemben még előnyt is jelentett az egyetem előtti sok laza iskola, például mert a munkahelyen rám tudtak bízni speciális feladatokat is, amihez kellett a gyakorlati tapasztalat is meg a mérnöki tudás is. Mivel csak a tervezőasztalon vagy csak a PC szimulátoron semmi sem az igazi. Például ami működött a monitoron, az a gyakorlatban meg sem mozdult. Hiába értettek a kollégáim úgy a programozáshoz és a Maxwell egyenletekhez hogy az állam is leesett. De amint mondtam, más pályára ez nem feltétlenül igaz, például egy lakatos szakmunkásból hogy legyen jó tanár ha 4 évig nem látott más tanárokat tanítani a gimiben?

2017. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
87%
Gimibe csak akkor menj, ha még nem tudod, hogy mi szeretnél lenni. Én sem tudtam, ezért marad az érettségi, aztán egyetem.
2017. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!