Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Másodéves gazdasági szakon tanuló hallgató vagyok és egy fontos üggyel kapcsolatban kérnék tanácsot. Ugye hétfőtől már elkezdődött a vizsgaidőszak és tegnapelőtt már rögtön az első napon az egyik legfontosabb tárgyból vizsgáztam, melyből szemináriumom is van. A vizsga ugyan elsőre sikerült és már láttam, hogy a vizsgajegy be lett írva a Neptunba, ám még a félév végén szemináriumból is kaptunk jegyet és az az érdemjegy még nincs beírva nekem a tanulmányi rendszerbe (állítólag a többi hallgatótársamnak sincs) és addig nem lesz érvényes nekem a szeminárium által meghatározott kredit, amíg oda nincs beírva valamilyen osztályzat. Elég érdekesnek tartom azt, hogy a tanár (aki egyben a szemináriumot tartotta meg vizsgáztatott is minket) a vizsgajegyet beírta, míg a szemináriumit meg. Ha január vége fele is azt látom, hogy továbbra sincs oda beírva az adott osztályzat, akkor ilyenkor mi a teendő? Szabad ilyenkoe írni egy udvarias emailt ezzel kapcsolatban?

2017. dec. 20. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szimplán arról van szó, hogy a gyakorlati jegyed és a vizsgajegyed a kettő átlaga vagy valamilyen súlyozású átlaga.

Nem szoktak külön gyakorlati és külön vizsgajegyet beírni, csak egyet az egészre.

2017. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a szemináriumvezetődnek írj egy udvarias, érdeklődő emailt.:)
2017. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jó 1-es, de a Tanulmányok -> Leckekönyv rovatban ott a tárgy szemináriuma is oda van írva, ahol nincsen jegy. Ráadásul ez azért érdekes, mert van még egy gyakorlati tárgy, amelyből még nem voltam vizsgázni, de ott már a szemináriumi jegy be van írva, az ottani tanár rögtön aznap estig beírta mindenkinek a szemináriumi jegyeket amelyik nap megtudtam, itt meg csak a vizsgajegyet írta be az érintett tanár és ha a gyakorlathoz a vizsgaidőszak végéig nem írja be az ott kapott jegyet, akkor abból komoly problémák lehetnek (nem lesz elismerve kreditként, vagy a neptun nem fogja a következő félév tárgyait kiadni nekem, mert azt hiszi, hogy a szemináriumról hiányzó jegy miatt csúszok, stb...).


Ezért fontos ez nekem, hogy ha már megvan, akkor minél hamarabb rendezve legyen!

2017. dec. 20. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!