Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintről ( kicsivel...

Középszintről ( kicsivel alatta ) mennyi idő alatt lehet felkészülni emelt biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy egyetemet, de rájöttem hogy nem szeretem. "B" opciónak a mentőtiszti vagy az orvos egyetem volt ott, de mivel nincs biológia és kémia érettségim, továbbá majdnem 400 pontom van, kézenfekvő lenne a mentőtiszti.

Utána olvastam hogy milyenek a mentőtiszti főiskolák, egyetemek ( én konkrétan orvosi és mentőtiszti esetében is a debrecenit néztem ) és nagyon sokan mondták hogy aki meg tudja csinálni a mentőtisztit, jó eséllyel az orvosira is képes.

Itt jön életbe a kérdés: lehetséges alig több mint 5,5 hónap ( pár nap híján fél év ) alatt felkészülni rá, ha csak biológiát és kémiát tanulok? Az összes többi tárgyam megvan, meglehetősen jó eredménnyel, így "csak" ezt a kettőt kellene 5,5 hónap alatt emelt szintre hozni. Ráadásul nem vagyok az a lusta fajta, ugyan nekem is vannak pihenő napjaim, de ha kell a hétvégét is rászánom, felkelek korábban és fekszek később a tanulás miatt.

Lehetséges? Mennyi idő felkészülni?


2017. dec. 22. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet. Bár ez attól is függ, hogy mennyire tanulsz könnyen, de ennyi idő elég, főleg, ha csak ezzel foglalkozol. Nem teljesen világos hogx tulajdonképpen hova szeretnél menni. Az orvosira emelt kémia és biológia kell, viszont a mentőtisztin egyikből sem kérnek emeltet (ha jól tudom).
2017. dec. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# valószínűleg dolgoznék mellette, de csak tanulással foglalkoznék és csak ezzel a két tárggyal.

Úgy gondolom hogy megpróbálom az érettségit és ha sikerül akkor orvosnak, ha nem, mentőtisztnek megyek. Ha viszont azt mondjátok lehetetlen megcsinálni ( hiszen középiskolában is 2 évig tanulják fakton ), akkor inkább munka után "pihenek", nem emelt érettségire tanulok, csupán ismétlem a középiskolai anyagot, hogy a mentőtisztire menjek.

2017. dec. 22. 00:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 5hónap alatt készültem fel emelt biológiára és kémiára. Úgy,hogy emellett semmit sem csináltam csak tanultam külön tanárhoz nem jártam. A kémia szerintem sokkal nehezebb volt mint a biosz a számolások miatt de minden csak kitartás kérdése kevesebb idő alatt is fellehet készülni.Orvosin 2 szert többet kell tanulni mint az érettségire hidd el.
2017. dec. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld meg, ha ezt szeretnéd. Ha van motivációd, kitartásod biztosan sikerülni dog. Én két év alatt készültem fel, de mellette mást is tanultam, de így visszagondolva nem kellett volna ennyi idő rá. Inkább a számolás az kémiánál, ami nehezebben szokott menni, de ha eleget gyakorolsz egy idő után menni fog csukott szemmel is. Hidd el, ha én meg tudtam csinálni, te is meg tudod :) viszont ha nem ez az álmod, akkor lehet, hogy jobban jársz a mentőtisztivel, mert az orvosihoz elég sok motiváció kell, főleg az elején.
2017. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan benned az elhivatottság, akkor menni fog.
2017. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!