Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél mennyire...

Egyetemi felvételinél mennyire néznek utána az gimnáziumi év végi bizonyítványnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy közokirat hamisítás, de ha tegyük fel, az egyik tárgynál a jót feljavítanám jelesre, az mennyire lenne feltűnő beiratkozás után? Sajnos olyan lett 4 éve az eredményem, hogy vannak szakok, ahol most pluszpontok nélkül (ami amúgy meglenne mind a 100) a 280-as minimumot nem érem el, csak 279 van meg, és ahhoz az egy ponthoz elég lenne, ha az egyik négyes év végi jegyem ötös lenne.


Csak azért kérdem, mert előző alkalommal, mikor két éve felvettek (igaz, másik szakra, ahova más tárgyak kellettek és bőven megvolt a minimum is), egyáltalán nem kellett nekik róla a papír, pedig vittem a másolatát, de azt vissza is adták. Szóval nem tudom, ettől még ellenőrzik azt is?


Tudom, hogy csúnya gondolat, és hogy miért nem tanultam akkor csak egy picit jobban, de most így eszembe jutott. Igazából nem oda akarnék mindenáron menni, csak harmadik-negyedik helyre tenném, a másikaknál pedig nem is számítana bele a pontszámba.


Mennyire kockázatos? A pontjaim alapján biztosan bejutok az első két megjelölt helyre, de oda nem számít bele az év végi, mert az érettségi többet hoz. De ha mégis hamisítok, és később kiderül, akkor feltételezem kivágnak arról a szakról is, ahova rendesen kerültem be, nem a hamisított papírral.


2017. dec. 23. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak kivágnak,de le is csuknak xD
2017. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A közokirat hamisítás rossz. Értem?
2017. dec. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Utána néznek a rendszerben, tehát csak egy belépőt szereznél magadnak a börtönbe.
2017. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ha kiderül, akkor nem az eltanácsolás lesz a legnagyobb problémád.


Illetve nem rosszindulatból mondom (megosztom veled a tapasztalatomat), az alacsony ponthatár ellenére nagyon sok szakot nehéz elvégezni. Ha azt a minimumot csak csalással tudod elérni, akkor lehet kár is bekerülni, mert nem biztos, hogy bent is fogsz tudni maradni. És itt nem arra célzok, hogy ne lenne hozzá eszed, de elképzelhető, hogy az előismereteid hiányosak vagy a tanulással kapcsolatos motiváció hiányzik.

2017. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell olyan szakra jelentkezni, ahova 280 pontod sincs meg...


Mindenkinek lehetősége van újra érettségizni, amivel akár - most kapaszkodj meg - a maximális 500 pont is megszerezhető. Teljesen függetlenül attól, hogy x évvel ezelőtt milyen év végi eredményekkel zártál, hogy sikerült a többi érettségid. És ezt mindössze 2, azaz kettő érettségivel el lehet érni.


De egyébként nem értem, ha annyira biztos vagy benne, hogy az első két helyre bejutsz, akkor egyáltalán miért merül fel ez a probléma?

2017. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!