Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekdtek volt már olyan, hogy...

Nekdtek volt már olyan, hogy egy tárgy miatt hagytátok ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jogra járok, harmadéves vagyok és egyszerűen nem boldogulok a polgári perjoggal. Annó a rómával is így voltam, de ott volt egy tankönyv, meg lehetett érteni, de így, hogy egy száraz tv. szöveget próbálok bemagolni, úgy érzem, hogy hiába szánok rá több mint 10 napot és tanulok egész nap, így sem fog összejönni a vizsga.
2017. dec. 26. 23:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Nektek*
2017. dec. 26. 23:27
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Hányszor buktál már belőle?
2017. dec. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A jó édes ***** válasza:
30%
Be kellett volna járni előadásra. Sebaj, jövőre is indul a tárgy!
2017. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt olyan a szakon (anatómia, neuroanatómia miatt, páran az egyik törzstárgyunkon nem mentek át harmadszorra)... Nem védem az egyetemet, de abban biztos vagyok, hogy itt, főleg ezek a tanárok nem buktatnak rosszindulatból. Sokan csúsznak fél-1 évet a tárgy miatt, de akinek második felvételre sem lett meg, annak komolyan el kellene gondolkodnia azon (itt nálunk legalábbis), hogy mit akar ettől a szaktól... Engem is buktattak meg, nekem is volt csúszás az egyik tárgyam miatt, de nem akarom elhinni, hogy valakit ez nem ráz fel és második felvételre nem kezd el úgy készülni rá, mint a kisangyal másodszorra. Nem létezik, hogy ha valaki átküzdőtte magát minden másból, rossz képességű legyen. Nem létezik, hogy ha valaki bejár, leír minden betűt (volt olyan tárgyam, amiből minden előadást felvettem mobilon hangfelvételként és otthon lekörmöltem, mert szabályosan nem volt tankönyvünk és a diákon sem volt semmi), vagy elolvas minden megjelölt irodalmat és kiírja a lényeget, akkor ne tudna átmenni, ha csak nem húzta ki valami nagyon durva dologgal a gyufát korábban a tanárnál. Kérjen végzősöktől jegyzetet, kérdezze meg a többieket, keressen anyagot vagy menjen tanárhoz. Egy tárgy miatt több millió forintokat és egy álmot kidobni?! Na neeeee :) Nálunk egy nehezebb vizsgára azt mondják, minimum 2 hét. De érdemesebb az apróbb vizsgákat bezsúfolni a vizsgaidőszak elejére, a vészesebbekre meg kihagyni 1 hónapot is akár, beosztva és ismételgetve mindent.


Ne mondd, hogy nem tudod. Nyugodj meg, vegyél egy nagy levegőt, rendezd el a naptáradba kényelmesen, órára pontosan, betervezett szünetekkel és szabadidővel, hogy mennyit akarsz tanulni és kezdd el falatozni. Másodszori olvasásra már könnyen beugranak a dolgok. És hagyj mindenképp teljesen üres napokat, ha esetleg elcsúsznál a tervezettel, be tudd hozni még.:)


Lassan egy diplomával és egy 4,8-as indexszel a kezemben (bár nem jogon, de itt is kellett eleget magolni) azt hiszem, biztosan állíthatom, hogy minden az időbeosztáson és a hozzáálláson múlik. Meg tudod csinálni, csak akars megcsinálni!:)

2017. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy új törvényt kell megtanulni amiből se könyv, se jegyzet, se diasor nincs. A tanárok között pedig sajnos vannak nagyon rosszindulatuak is. Most megyek majd elsőre ebből a tárgyból, de ha olyanhoz kerülök, akkor boritékolható a bukás.
2017. dec. 27. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sikerült, vizsga után az első diákot, akinek jelesre vagy jól sikerült, a gratuláció után húzd le jegyzettel és kérj tőle tanácsot.:P Olyan nincs, hogy mindenki megbukik. Sőt nálunk 80% feletti bukást sem engednek egy tárgyból egy vizsgaidőszakban, különben az már bizottság által felülvizsgálható a TVSz szerint. Biztosan lesz, akihez fordulhatsz anyagért vagy tanácsért. Ha volt korábban vizsga, akkor pláne!:)
2017. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1 bukás után nehohogy feladd..

am ilyen nem volt , de közel álltam hogy kirúgjanak. Egy tárgyból rektorival mentem csak át (7. vizsga lehetőség) , végül elvégeztem.

2017. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám ott, az biztos.
2017. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát anno a polgári eljárásjoggal én is nagyon megszenvedtem, negyedjére mentem át négyessel, de háromszor bizony kivágtak - 180 kérdés..vizsgán bemész szóban máris kapod az első kérdést ha nem megy csípőből bukta...szóval :-) ha megy addig kérdeznek amíg nem hibázol :-) Már aki....utoljára tanszékvezető rendes volt...de az idegeim rendesen megtépázta a Pp! Szóval ne add fel....hidd el sikerülni fog az!
2018. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!