Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jövőre végzek osztatlan tanári képzésben (középiskolai tanár) történelem-földrajz szakon és nem tudom mihez kezdjek magammal. Voltak már gyakorlati tanításaim amiket élveztem, de rájöttem, hogy nagyon sok munka van azzal, hogy az óráimra felkészüljek illetve, a munkát is amit haza kell vinni (dolgozatok stb) elég sok. Nem is ez lenne a nagy probléma hanem az, hogy gyakorlatilag a fizetés katasztrofális. Egész egyetemi éveim alatt tanultam, hogy a lehető legjobb eredményeket érjem el, nagyon jó jegyeket produkáltam és ezzel együtt köztársasági ösztöndíjat, kiemeltet, városi, angol felsőfok stb. Azt érzem ez mind felesleges, hiszen ha kikerülök csak egy tanár leszek a sok közül és éhbérért gürizhetek, hiszen a jelenlegi tanári bértábla a fizetések alja, főleg kezdőként. Gondolkoztam a PhD-n hiszen lenne lehetőségem akár töriből, akár földrajzból, de itt is az a problémám, hogy hiába a legmagasabban kvalifikált oklevél, fizetésben alig becsülik meg.
2017. dec. 27. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jókor jössz rá ezekre. Most nem azért, de ezekkel mindenki tisztában van, még a gyerekek is, miért nem gondolkoztál előre? (amúgy meg tnaulj nyelvet és menj el multihoz dolgozni)
2017. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Canaan válasza:
100%
Az első hozzászólónak sajnos igaza van.Én is szerettem volna tanár lenni de nem éri meg.A 9 éves unokaöcsém is lebeszélt róla.Ha jó vagy valamilyen idegen nyelvben és van erőd és időd tovább tanulni akkor ajánlom h feküdj rá.Tolmács és fordító mindig kell.Plussz ha nagyon akarsz tanítani kb 2500 ft 1 ora korep.Ismerősőm ebből megy minden évben nyaralni.Idén japánban pihent.
2017. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!