Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több száz oldalnyi kötelező...

Több száz oldalnyi kötelező irodalmat ti hogy dolgoztok fel? Én kijegyzetelgetem őket, de ez nem biztos, hogy a legértelmesebb stratégia. , iszonyú időigényes.

Figyelt kérdés
Nem elég az előadás anyaga semmire sem a vizsgákon, úgyhogy ez itt nem opció.
2017. dec. 28. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak aláhúzkodnám a lényeget és kiemelném a kulcsszavakat.
2017. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen tárgy. Nálunk (pszichó) már párszor mentem falnak a tananyagtól (van tárgyunk, ahol valamelyik elvetemült megadott 1200 oldalnyi szakirodalmat). Én mindig a tanár fejével gondolkodtam ilyenkor, hogy vajon milyen jellegű lesz a számonkérés, mit lehet kérdezni az anyagból. Ezt megkönnyíti, ha megkérdezed a felsőbbéveseket, hogy milyenek nála a vizsgák, vagy ha bejártál órára és tudod, hogy miket emelt ki. Apropó, bejárás, nekünk is voltak tárgyaink, ahol elég volt csak csinos kis 50 oldalas jegyzetből tanulni, mert mindent elmondott órán és hozzá sem nyúltunk a kötelezőhöz.:D Ha ez ilyen évfolyam szintű probléma és senkinek sincs semmi órai jegyzete vagy kijegyzetelt olvasmánya, két dolog maradt. Vagy átrágod magad az egész szakirodalmon, de úgy, hogy csak a konkrét adatokat és a lényeget, kulcsszavakat emeled ki és írod ki, a többit csak megérted, vagy összefogtok, felosztjátok fejezetenként és mindenki kidolgozza a maga részéhez tartozó fogalmakat és összefoglalja a fejezet lényegét, majd összerakjátok tizedannyi idő alatt megoldva.:) Sajnos több jó ötletem nincs, nálunk nem szívóztak ilyenekkel sok tárgyból, ha bejártunk, volt minden, ami kell a jeles vizsgához.:)
2017. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a részletes választ :) még nagyon ijesztő nekem ez a betűrengeteg :/ :(


Szinten pszicho :D

2017. dec. 28. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!