Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy albérlet?

Kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Előnyök? Hátrányok? Tapasztalatok?

2017. dec. 28. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire vagy társasági ember. Ha szereted a társaságot, inkább kollégiumba menj. 2 hónapig albérletben voltam, viszont minden percét utáltam, mert a lakótársam antiszoc volt egy kicsit és kb. alig beszéltünk, vagyis állandóan unatkoztam. Most 2 hónapot kollégiumban töltöttem, ez igazi felüdülés volt számomra, ugyanis zajlott az élet. Viszont meg kell szokni a többi ember életmódját és szokásait, pl. lehet hogy lesz olyan, hogy te tanulnál vagy aludnál, de a szomszédnak akkor jut eszébe, hogy ő gigamegapartit szeretne tartani. A fürdő lehet még hátrány az albérlethez képest, mivel nálunk 8-an használunk egy 3 zuhanyzós fürdőt, de van olyan kollégium, ahol ez az arány jobb. Ennyi jutott hirtelen eszembe, de ha még valamire kíváncsi vagy, írj nyugodtan privit :)
2017. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetem, vagy középiskola? Egyetemnél nagyon nem mindegy,, hogy mennyire vagy társasági ember, mennyire szeret könnyelműsködni. Én alapesetben azt tanácsolnám, hogy az első évben legyél kollégista, járjál sokat szórakozni, aztán úgyis elkap a gépszíj, és akkor majd jobb lesz egyedül egy albérletben, ahol csak a tanulásra koncentrálsz.
2018. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!