Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a kollégiumot,...

Gyűlölöm a kollégiumot, emiatt most hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, orvosin tanulok. Most fejeztem be az első évem, kollégiumban laktam, de én ezt már nem bírom.


3-an vagyunk egy kicsi szobában, a szobatársaim állandóan beszélnek. Én nagyon introvertált vagyok, szükségem van a csendre és hogy egyedül legyek, de ez itt megoldhatatlan. Ráadásul rengeteget kell tanulnom, de az is nehéz, mert a folyosóról is állandóan behallatszik a csapkodás és a kiabálás, és ugyanez van éjszaka is, szóval még aludni sem tudok rendesen.


A szüleim nem támogatnak anyagilag, szoctámból és tanulmányi ösztöndíjból fizetem a kollégiumot és az utazást (helyijárat+vonat), meg ami az egyetemhez kell, ezzel el is fogynak az ösztöndíjak. Mellette hétvégén dolgozom árufeltöltőként, ebből fizetem ki az étkezést egész hónapban. Viszont így is minden pénzem elfogy hónap végére, pedig nagyon spórolok.


Így esélyem sincs arra, hogy félretegyek, vagy albérletbe menjek. A kolesz havi 15 ezer, a legolcsóbb szoba albérletben, amit találtam, rezsivel együtt 40 ezer. Esélytelen. Viszont tényleg nem bírom a rohadt kollégiumot, már most hányingerem van, ha arra gondolok, hogy 2 hónap múlva vissza kell mennem oda. Többet dolgozni sem tudok az egyetem mellett, csak hétvégén, mert így is alig van időm tanulni, ráadásul a kollégiumban a zajban mindent háromszor annyi idő megtanulni, mert folyamatosan zavarnak.


Nem bírom, mit csináljak?


Hagyjam ott az orvosit, mielőtt kikészülök a kollégium miatt? Már azon is gondolkodtam, hogy szerezni kéne egy gazdag pasit, aztán hozzáköltözni. De tényleg annyira introvertált vagyok, hogy még pasim sem volt soha, mert nem szeretek emberek közelében lenni folyamatosan. Mit csináljak?



2017. jún. 28. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez, csak annyi különbséggel, hogy én otthon nem bírom és teljesen kikészítettek a szüleim, válogatott szitkozódás, fenyegetés, néha pofonok. Tanulni egyáltalán nem tudtam.

Albérlet sajnos nálam se nagyon jöhet szóba.

2017. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Vegyél fel diákhitelt. Abból tudsz egy szobát bérelni. Ráadásul a kamat is alacsony.

Inkább a hitel, amit majd a leendő keresetedből visszafizetsz, mint hogy abbahagyod az egyetemet.

Bár ez csak az én véleményem. Neked kell döntened.

2017. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam egy évig koliban, szintén SOTE-ra járok.

Nálam introvertáltabb ember nemigen létezik, mégis kibírtam (és ha nem adódott volna más lehetőség, bírtam volna tovább is, ezért nem hagytam volna ott az egyetemet).

Tanulni vagy könyvtárba jártam, vagy kávézóba, jó időben a Duna-partra/Szabadság-térre/Károlyi-kertbe/várba. Meg amikor már nagyon kellett a magány, hazajöttem pár napra.

Mondjuk engem a monoton háttérzaj nem zavar, ezért tudok a fenti helyeken is tanulni (sőt, szeretek is), max néha fejhallgatóval és zenével nyomom.

Gyakran jártam el sétálni, futni is, ha egyedül akartam lenni. Melyik koliban vagy? Váltani nem tudsz?

2017. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
Generációs probléma. Hagyd ott!
2017. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

ha pesti vag yez 27 ezer rezsivel együtt

[link]


ez 22 ezer rezsivel együtt

[link]

2017. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1-es: Részvétem... gondolkodjunk, hátha van valami megoldás.


#2-es: Igen, a diákhitelen nagyon gondolkozom, csak a szüleim is egy hitellel tették tönkre az életüket, ezért nagyon félek tőle.


3#-as: Én is könyvtárban szoktam tanulni, de az 8-kor bezár, nekem meg több tanulásra lenne szükségem. Az egyik szobatársam napi 2-3 órát beszélget Skype-on a szobában, és hiába kértem, hogy ezt egy kicsit csökkentse, nem érdekli a kérésem. Szerintem a kollégiumváltás rajtam nem segítene, én saját szobát szeretnék. Az sem lenne gond, ha egy ablak nélküli 2*2 négyzetméteres lyuk lenne, csak ne legyenek szobatársaim.


#4-es: Kifejtenéd nekem ezt a generációs probléma-elméletet?


#5-ös: Nem Pesten tanulok, de köszönöm ezt az oldalt, itt még jobban körülnézek. De amiket belinkeltél, azoknál diák nem is mehet.

2017. jún. 28. 19:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hova jársz? Úgy hátha könnyebb.
2017. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6-os: PTE-ÁOK
2017. jún. 28. 19:56
 9/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem is az orvosis koliban voltam, mert egy másikba vettek csak fel. Azt terveztem, hogy majd jövőre átmegyek oda. Erre bezárják 1,5 évre felújítás miatt :(
2017. jún. 28. 19:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a diákhitelt mondanám. Nyilván nem akarlak rábeszélni, ezt neked kell eldönteni. Viszont a diákhitelnél a legkedvezőbbek a feltételek (a többi hitelhez képest). Illetve orvosi pályán fogsz tudni annyit keresni, hogy tudd majd törleszteni.


Átérzem amúgy a problémát, az egyetem elején még egészen máshogy viszonyultam az egészhez, 4 évig laktam koliba és valahogy pont jókor költöztem ki - a 4 év alatt így lassacskán kialakult bennem a vágy, hogy legyen egy nyugodt környezetem (olyan mintha az introvertált személyiségem is fokozatosan alakult volna ki). Most már nem tudnék megmaradni a kollégiumban, pont a szobaosztoszkodás miatt, máshoz alkalmazkodni, hogy mikor oltja le a lámpát, mikor mit csinál stb.

Tudom, sajnos ezzel nem mész sokra, csak kitartást tudok kívánni. Egy elég szép pályát választottál, bízom benne, hogy az ilyen gondok miatt végig fogod tudni csinálni.

2017. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!