Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, fősulisok! Ti...

Egyetemisták, fősulisok! Ti egy nap hány órát tanultok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék majd egyetemre/fősulira menni és érdekelne,hogy milyen nehéz ott a tanulás és,hogy ki lehet-e bírni?Könnyű jó tanulónak lenni vagy vért kell izzadni?Egy kicsit félek,mert nekem tanulási nehézségem is van és nem tudom,hogy sikerülne-e nekem elvégezni egy egyetemet például.A jegyeimmel nincs baj,nehogy azt higgyjétek,hogy rossz tanuló vagyok.Általában 4,4-4,5 közötti átlagom szokott lenni,de szerintem ebben az évben jobb lesz.:3 Vagyis reménykedem,mert soha életemben nem tanultam ennyit,mint most.Készülök az érettségire. Egyébként a gimi,ahova járok nem olyan erős,mint például a Dobó gimi,vagy mi(nem tudom a nevét xD).Bár egykor a legjobbak közé tartozott,de már nem.Az osztályban ketten vagyunk csak SNI-sek.Ráadásul én vagyok az egyik legjobb tanuló.

Szóval szerintetek menni fog majd?Lesz majd időm másra is,mint a tanulás?Tudom, hogy ez egyénfüggő.Mert például egy 140-es iq-jú embernek könnyebb a tanulás,mint például egy 90 iq-júnak.Nekem 99 és 101 között szokott lenni.Szerintetek menni fog?Most, egy nap kb.3-4 órát tanulok,de van amikor többet-kevesebbet.Nem szeretném, ha az egész időmet elvenné a tanulás.

Majd a Károlira szeretnék menni keleti kultúrák szakra vagy gyógypedagógiára.



2017. dec. 28. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, nem csak személytől függ hanem éppen hány tárgy van felvéve, azok milyen nehezek, hogyan vannak a ZH-k, vizsgák stb. Szóval ez csak úgy kb-ra saccolt. Szóval szorgalmi időszakban nem tanulok naponta. Ami olyan tárgy hogy nagyon egymásra épülnek az anyagok ott át szoktam futni előző nap a legutóbbi anyagot (ez többnyire fél óra), de inkább csak hétvégén tanulok. Szorgalmi időszak elején ez kb 3-4 óra az egész hétvégére nézve, a vége fele viszont már van 8-14 óra is a ZH-k miatt.

Vizsgaidőszakban meg attól függ mennyi vizsga van és mennyi idő van köztük. Van hogy egy hétig tanulok egy tárgyra napi 1-2 órát vagy éppen 3 napig 8-10 órát tanulok (nyilván közben szünetet tartva).


Pénzügy-számvitel szakos vagyok, IQ-t passzolom. Mensa netes tesztet kitöltöttem az 125 feletti IQ-t ír, de nem tartom megbízhatónak (125 felett javasolják hogy írd meg a papíros tesztet pénzért, nyilván akkor sokaknak magasabb pontot ír ki). Szóval vegyük úgy hogy átlagos képességű vagyok, tanulási nehézség nélkül egy közepesen nehéz szakon.

2017. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szorgalmi időszakban ha nincsen éppen zh időszak, akkor kb 0-2 óráig bármennyit (beugrók,jegyzőkönyvek írása stb), zhk előtt elég sokat, illetve vizsgaidőszakban 6-10 órákat.
2017. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemeken van kiépített rendszer, ami segíti a fogyatékkal élő, akadályozottsággal élő vagy más hátrányt szenvedő hallgatókat, így te is biztosan kapsz majd támogatást!


Az egyetemen nem fogja az egész idődet elvenni a tanulás, de az kétségtelen (függetlenül attól, van-e tanulási nehézséged), hogy a siker kulcsa a jó időbeosztás. A legtöbben azon szoktak elbukni, hogy csak a számonkérésekre készülnek, csak a vizsgaidőszakban kezdenek el tanulni, a határidő előtti napon kezdik el megírni a beadandókat stb. Ha a félév során egyenletesen haladsz az anyaggal, készülsz, akkor nem fog rád zúdulni a vizsgák előtt az a hatalmas mennyiség, amit egyébként összességében el kell sajátítani.


Én most a vizsgaidőszakban napi 8-10 órát tanulok, de nehéz szakon vagyok, sok vizsgám van, és mindenből az ötös a cél. A félév során folyamatosan dolgoztam és önkénteskedtem, ezért nem volt olyan sok időm készülni a tárgyaimra, csináltam a jogosítványt, és a vezetés miatt sok előadásról hiányoztam is. Ezért van most mit bepótolni. Ha minden héten átnéztem volna azt az anyagot, amit azon a héten leadtak az órákon, most sokkal kevesebb dolgom lenne.

2017. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

8-10 órát? :O Hogy bírjátok ki?Remélem,hogy nekem is menni fog!Köszönöm a válaszotokat! :)

Lehet egyébként, hogy nekem is kell majd dolgoznom közben,hogy legyen pénzem..de remélhetőleg lesz elég.

2017. dec. 29. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak heti 1-2 napot akarsz menni dolgozni az a legtöbb szak mellett megoldható, csak a ZH hetek alatt nehéz vagy ha egyszerre akarsz sok vizsgát megcsinálni. Én péntekenként dolgoztam 12 órát pénztárban meg mellette szünetekben, reghéten vagy amikor letudtam minden vizsgát. Szerencsére lehet rá időt találni.


8-10 óra soknak tűnik de valahogy hozzá lehet szokni. Azért nem ez a jellemző, hogy minden nap ennyit kell tanulni. :)

2017. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Ha sok a gyakorlatod, akkor szorgalmi időszakban is kell tanulnod, vannak zh-k (ilyen témazáró szerű dolog) minden gyakorlati tárgyból, vagy beadandót kell készíteni, esetleg prezentálni. Az ezekre való készülés egyenként 1-2 napot vesz igénybe úgy, hogy mondjuk délelőtt óráid vannak és utána leülsz tanulni vagy írni este 8-9-ig. Ez nem vészes. Nálunk a vizsgaidőszak keményebb, 8-10 vizsga a megszokott, de volt már nekem 16 is.. Itt a tárgy nehézségétől függ, a nehéz tárgyakra van, hogy 2 hetet is tanulni kell, a könnyebbekre elég 1-2 nap is, csak az a lényeg, hogy kész jegyzettel állj neki, ne akkor bogarászd ki meg kunyizd el valakitől. :) Emiatt stréberség ide vagy oda, a leghasznosabb, ha magadnak készíted el, emiatt pedig bejársz órára és év közben is készülsz a kötelező irodalom összefoglalásával. Hogy nagyon konkrét dolgot mondjak, egy közepesen olvasmányos, magyar nyelvű szakszöveg elolvasása és kiemelése nekem olyan 6-7 perc oldalanként. Nagyjából 10 oldalt tudok egy óra alatt átrágni és nagyjából megtanulni kényelmesen, ezt még nyilván utána ismételni kell, az már gyorsabb. Az IQ szerintem nem sokat nyom a latba, ez inkább annak a függvénye, hogy a meglévő ismereteid közé hogyan tudod bekötni és felépíteni a tananyagot. Ha megérted és tudsz rá a saját életedből példát vagy bármilyen szemléletes példát, akkor megmarad.:) Egy a fontos, sose magolj, ha nem muszáj. Nálunk, pszichón volt sok latin név még a bioszos tárgyaknál, ott valamelyest muszáj volt, de azoknak is megvan a logikája, az irányok neve (jobb-bal, középső, hátsó, elülső) és ilyesmi. Szóval ott is érdemes arra menni, hogy értsd, mit jelent. De lehet, hogy nektek ilyen mélyen ez sem lesz, ezt nem tudom.


Annyi a lényeg, hogy ha tanulsz, tervezd be a pihenést is. Ne görnyedj 3 óra hosszát egyhuzamban a könyv felett, nem fogsz hatékonyabban tanulni, mintha 25 perces ciklusokban tennéd, 5-5 perc szünetet tartva köztük. És mondjuk 2-3 óránként egy fél órás, hosszabb szünetet tartva. (Pomodoro a módszer neve, nekem működött). Viszont akkor abban a 25 percben teljesen a tananyagra koncentrálj, ne a Facebookra, ne a zajra, ne a kiskutyára.:) Hamarabb megleszel így vele és jobban megmarad. Nekem alapelvem, hogy mivel nem vagyok nappali ember, délelőtt csak órára járok, tanulni nem kelek fel, legfeljebb a számonkérés napján. Nem kell 9-kor fenn kukorékolni és benyalni a tananyagot, teljesen fölösleges. És 10 után, fáradt aggyal is görnyedni felette. Teljesen haszontalan, tényleg. Akkor inkább oszd be 3 nap helyett mondjuk 5-re, de ne legyél mazochista, ha nem muszáj. Az alvás fontos.:)


Gimis tapasztalatokhoz mérve, itt több a szabadsága az embernek beosztani az idejét, egyedül ez az, ami veszélyes. Egyébként meg merem kockáztatni, hogy kevesebbet kell tanulnod itt, mint gimiben, legalábbis az anyag nagy része összefüggőbb és számodra már érdekesebb lesz mindenképp.


Én így azt tudom mondani neked, hogy ha vannak is gyakorlati tárgyaid és mondjuk készülsz is szorgalmi időszakban, meg van elég sok vizsgád is (erősen kétlem, hogy annyi lesz, mint nekem), akkor is egy félévben maximum két vészesebb heted lesz, a szorgalmi időszak végén egy, meg majd egy a vizsgaidőszakban, ha egy keményebb tárgyra készülsz. Az órákon kívül nem sok szabadidődet emészti fel a tanulás, viszont órákra bejárni (szerintem) fontos, egyszer hallod már az anyagot, utána sokkal gyorsabban tanulsz. Ráadásul nem sok tárgyból olyan gonoszak, hogy számonkérnek olyat is, ami nem hangzott el az órán. Viszont ha kész jegyzetekkel (szóbeliknél kidolgozott tételekkel) kezded a vizsgaidőszakot, sok dolog miatt nem kell aggódnod.:) Nekem így kényelmesen belefért az időmbe egy olyan dolog, amivel napi szinten aktívan foglalkoztam (sport) és hetente 1-2 alkalommal tudtam találkozni másokkal este, délután, sőt, még volt olyan is másodévesként, hogy 3 napra bezsúfoltam minden órámat, 2 napot meg diákmelóztam. :) Egy műszaki szakon brutálisabb a szorgalmi időszak, az általam ismert gyógypedeseknek és nálunk egyáltalán nem az.:) 1-2000 oldallal érdemes számolni félévente, de kényelmesen eloszlik a tananyag és ez sem tömény adat. :) Ilyen átlaggal tudsz tanulni, nem kell aggódnod.:) Én legalábbis nem sokat rontottam a gimis átlagomhoz képest, a legrosszabb félévem is 4-es átlagú volt.

2017. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oh,köszönöm a sok jó tanácsot! :) Még az lenne az utolsó kérdésem,hogy igaz-e,hogy ott a tanárok nem diktálnak,hanem magadnak kell majd jegyzetelned az órákon?Egy kicsit tartok ettől,mert elég lassan írok,mikor elkezdeném leírni az első mondatot a tanár már a harmadiknál tart.Ez lenne az utolsó kérdésem.
2017. dec. 29. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Tanárfüggő. Diktálni valóban nem szoktak, a többségnek van egy diasor, amin többé-kevésbé a főbb pontok szerepelnek, azokat fejti ki és magyarázza meg az előadás keretein belül. Nálunk a legtöbben odaadják a diasort előre, így kényelmesen tudunk jegyzetelni mellé, ha kinyomtatjuk, vagy gépen megjegyzéseket fűzünk hozzá.:) Más oktató szeret inkább csak képeket hozni és úgy beszél az anyagról, az sem sokkal vészesebb, elég egyértelmű, mi fontos kulcsszó.:) Ha nagyon biztosra akarsz menni, célszerű az első héten felvenni hangra az előadásaidat, hogy ha esetleg nagyon nem tudnál gyorsan jegyzetelni (gépen szerintem könnyebb), akkor utólag is le tudd írni utána már könnyű lesz eldöntened, hogy melyik tárgyadhoz hogyan érdemes jegyzetet szerezni. Illetve a tanár is elmondja első órán, hogy mit szokott várni általában, melyik könyvet ajánlja vagy kéri és mennyire elég az, ami a diákon szerepel. :) Sok esetben pedig a felsőbbéveseknek van kidolgozott tételük, jegyzetük az adott tárgyhoz, emiatt érdemes velük jóban lenni és eleinte részt venni az ilyen tájékoztatókon, gólyabulikon, gólyatáboron.:)
2017. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2017. dec. 29. 20:31
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha felveszed az előadást úgy csináld hogy senki ne tudja meg, mivel az előadó írásos engedélye nélkül tilos. Nálunk már rúgtak ki ilyen miatt hallgatókat (szerzői jogokat sértesz ha engedély nélkül rögzíted).


Amúgy meg a többség hoz egy diasort rajta címszavakkal és arról beszél. De persze vannak kivételek, volt olyan tanár aki szinte tollbamondást tartott meg olyan is aki szerint túlságosan el vagyunk kényeztetve a modern kütyükkel és diasor meg minden nélkül mondta csak a magáét (a legszebb az volt, hogy ajánlott irodalom se volt a tárgyhoz). Nálunk mondjuk gimiben se igazán diktáltak törin vagy magyaron, szóval nekem nem volt akkora nagy változás. Viszont ha lassan írsz haverkodj össze minél több szaktárssal, akitől kérhetsz segítséget/jegyzetet.

2017. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!