Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4. éve járok jogi egyetemre...

4. éve járok jogi egyetemre és nem vagyok biztos benne, hogy ezt szeretném csinálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A jegyeim nem rosszak,minden vizsgam 3-as vagy 4-es ami nem rossz,viszont elég lassan tanulok ezert egy évet biztos fogok csúszni.Rosszul érzem magam,hogy az évfolyamtársaim sokkal töb vizsgát megcsinálnak ,mint én.Kicsit csalódott vagyok, annyira nem is tudom,hogy mi szeretnék lenne,ha eljutok odáig,hogy a diploma a kezemben van.Gondolkodtam más egyetemen,de nem tudom mi érdekelme ezenkívül.Azért is rosszul érzem magam,mert fizetős és nem kevés pénz van benne.Sokszor belegondolok még mennyi visszavan es lehet nem vagyok képes befejezni .

2017. dec. 30. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Dehogyisnem vagy képes, ha már eddig eljutottál, sikerülni fog. Ha meglesz a diplomád, senki nem fogja megkérdezni, hogy mennyi idő alatt végezted el. Ne hagyd félbe, mert nagyon bánni fogod.
2017. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek vannak megingásai.:) 4 évet lehúztál itt, én a helyedben nem hagynám kárba veszni. Sokan nem értenek velem egyet, azt is megértem, én a saját példámból indulok ki. 2 éve jártam a szakra, mikor éreztem, hogy talán másra vágyom. Ment az is, szép volt, érdekes, tetszett, de hiányzott az a valami... Nem voltam benne biztos, hogy szakmailag tudok, vagy egyáltalán akarok kiemelkedő lenni és erre törekedni, főleg, hogy mások TDK-ztak, szaklapoknál dolgoztak és volt a szakmával kapcsolatos munkahelyük. Nálam volt egy második álom, ezért nem kérdés, hogy amint ezt elvégeztem, oda megyek, aztán ha nem jön be az élet, folytatom ezt mesteren, ott találtam magamnak egy olyan szeletet, ami számomra érdekes és közel áll hozzám. Én a helyedben végigcsinálnám, vagy passziváltatnék szeptembertől és felvételiznék egy másik szakra, ha van olyan, ami jobban tetszene. Ha az első félévben abbahagyod és egy évig nem jelentkezel más helyre, nem kell semmit fizetned államilag támogatotton. :) És ha nem jönne be, gond nélkül visszatérhetsz a joghoz. Akár az is segíthet, hogy a passzív alatt (2-t lehet egyhuzamban, ha jól tudom) próbálsz szakmailag megerősödni, kicsit bontogatni a szárnyaidat, behozni a lemaradást, ilyesmi. Szerintem hagyd ezt még kicsit érlelődni, nem éri meg azonnal abbahagyni és eldobni, ha jól számolom, több, mint egymillió forintot. Egy ismerősöm így volt az orvosival a negyedév végén, ő pályaválasztási tanácsadóhoz ment a kérdést eldönteni, aztán kiderült, hogy irreális okok miatt akart lemondani az egyetemről, magánéleti baromság miatt. Aztán összeszedte magát és megjött az esze, most már lassan végez, azt hiszem jövő nyáron.:) Gondold át szerintem te is, miért érzed így és mi volt más, mikor elkezdted..
2017. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
58%
ha már négy éved benne van és megy, fejezd be. Tedd félre hogy nem érdekel a dolog. Nem kötelező neked abban az irányban dolgozni.
2018. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én másodéves vagyok jogon, és minden tiszteletem a Tiéd! Hatalmas erő kellett ahhoz, hogy eljuss a negyedévig. Sajnos én is fizetősön vagyok, úgyhogy átérzem a helyzeted. Nekem is az elmúlt időszakban jött elő az érzés, hogy lehet nem ez az én utam. Annyit hozzátennék, hogy gyerekkorom óta ez volt a vágyam, mindig is jogász akartam lenni. Erre készültem egész gimiben. Aztán az utóbbi szemeszterben ez megingott. Nagyrészt annak köszönhetően, hogy elkezdtem gyakornokoskodni, és beleláttam abba, hogy mennyi munkával jár, hogy valaki Igazi Jogász legyen. Vagy például hogy mennyit keres egy ügyvédjelölt, ami rettentően elborzasztja az embert... 5 évet tanulni egy átlagon aluli fizetésért eléggé demotiváló jelenleg. Szóval igen, itt tartok én is. De én így 1,5 év után is azt mondom, hogy most már végigcsinálom, ha már belekezdtem. Pluszba engem az is motivál, hogy már most 1 milliómba van ez az egyetem.

Lehet, hogy teljesen mást fogok csinálni utána, elkezdek egy másik szakot, új irányt vesz az életem... de egy jogi diploma sosem hátrány, ha van ;)

Ha esetleg csúsznál, ne foglalkozz vele. Sokan már a római jogon megcsúsznak az első évben (nálam az évfolyam 1/3-a így járt). Már nincs sok hátra! Kitartás!! És sok sikert kívánok Neked, leendő dr.! :)

2018. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!