Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felismeritek őket? (Több lent)

Felismeritek őket? (Több lent)

Figyelt kérdés

"Matematika-természettudomány szakos tanárnőként végzett 1915-ben. 1930-1971 között a Tihanyi Biológia Kutató Intézetben dolgozott. A tavi élet jelenségeinek világhírű kutatója, a Nemzetközi Limnológiai Egyesület (SIL) alelnöke is volt."


"Rajzai alapján ksmerték meg sokan hazánk állatvilágát. A Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem professzoraként egyik fő kutatási témája a bagolylepkékhez kapcsolódik, de kimagaslót alkotott a Kárpát-medence állatföldrajzának (biogeográfia) és faunatörténetének leírásában is."


Nagyon jó lenne, ha még ma megkapnám a válaszokat, mert ma kell leadnom egy versenyhez, napok óta keresem őket, remélem, ti tudtok róluk valamit.



2017. dec. 31. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1. Sebestyén Olga
2017. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2. Soós Lajos (zoológus)



De ez nem biztos :/

2017. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg 2.-nak Herman Ottó? De lehet ő sem.
2017. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második nem Varga Zoltán?

[link]


Amúgy itt a teljes feladatlap, megtaláltam: [link]


Itt az első képen tényleg Varga Zoltán, szóval szerintem ő lesz az.


De amúgy ebből a feladatlapból ki kell vágni a képeket és átnyomni a Google képkereső rendszerén. Ki fogja dobni hogy ki van rajta.

2017. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mindkettő jó lett, nagyon köszönöm a segítséget! :)
2017. dec. 31. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

OFF

Amúgy én nem értek ehhez, de a 8. képen felismertem hogy Czeizel Endre van. Egy, valószínűleg a legfontosabb munkáját ismerem csak, de ennek ellenére nem tudnám hozzácsatolni hogy melyik szöveg az övé. Miért kell ennyire túlbonyolítani egy sima versenyfeladatot? Mire jó az ha valaki több 10 vagy több 100 ember életrajzát pontosan ismeri?

ON

2017. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:/

Még egyetlen egy feladat van hátra,elég egyszerűnek tűnik, de nem találom a megoldást. Ha akarod, elküldöm. Aztán jót nevetsz azon, milyen borzasztóan egyszerűnek tűnik. :D

2017. dec. 31. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!