Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen, vizsgán megvan...

Ha egyetemen, vizsgán megvan a kettes, mentek ismételni jobb jegyért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Mehetsz, de szerintem bolond vagy, ha kockáztatod a kettesedet, mert ha elsőre nem ment jól, akkor örülj, hogy egyáltalán meg van!
2018. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 persze, örülök, csak jó lenne következő félévben is kapni ösztöndíjat :D Bár szerintem képtelen lennék mégegyszer nekiállni ennek a tárgynak, szörnyen unalmas...
2018. jan. 3. 08:52
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én anno volt, hogy hármassal is újramentem vizsgázni. Egyrészt én is az ösztöndíj miatt. Másrészt szakmai tárgyaknál elég szégyen a rossz jegy, így ezeket igyekeztem javítani. Harmadrészt a diplomám eredményét is befolyásolja, ezért is fontosnak éreztem.
2018. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

1-es vagyok:

- az ösztöndíjra gondolhattál volna előbb is.

- ha véletlenül megvágnak, és csúszótárgy, az sokkal többe fog kerülni, mint az ösztöndíjkiesés

- hosszú távon az anyag nagy részét úgyis elfelejted. Szakmailag nem az számít, amit a vizsgán tudsz, hanem amit fel tudsz idézni belőle pár év múlva.

2018. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem, sosem mentem még el javítani. Nehéz szakra jártam, dugig volt a vizsgaidőszakom és jobb dolgom is volt annál, mint hogy egy 2-es vizsgát kijavítsak, ami egyébként is nagy teljesítmény volt. Rengeteg 2-es, 3-as jegyem volt, volt 5-ös is, és 4-es lett a diplomám, szóval abszolút kis mértékebn számítanak a jegyek. Jah és azóta se nézte meg soha senki h hanyas lett a diplomám
2018. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Most fogok záróvizsgázni MSc-n, 5 és fél év alatt egyszer csináltam ilyet, azóta se értem, hogy minek:D BSc legelső félévében, hármas lett a vizsga, én meg vizsgaidőszak végén rászántam még 1 hetet. Végül ötös lett, de egyszerűen nem érte meg a belefektetett energia.

Nyilván ha annyi hiányzik a minimum ösztöndíj határához, akkor talán (!) érdemes. Mert nem mindegy, hogy 0 Ft-ot kapsz vagy pl. 10.000 Ft-ot. De ha a kettessel is be van biztosítva a dolog, akkor szerintem felesleges.

2018. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!