Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik szakot...

Szerintetek melyik szakot kéne választanom? (14/L)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves lány vagyok, gimnáziumba megyek, és lassan le kéne adni dönteni a sorrendet.

Viszont én nem tudok dönteni. A suli az már fix (Szombathely NLG, ha valakit érdekelne), csak a szakok sorrendjét nem tudom.

Igazából nagy különbség nincs a szakok között, csak annyi, hogy amilyenre jelentkeztünk, abból 2-3-mal több óra van mint ahogy alap óraszámban szokott. (Tehát ha valaki matek szakra megy, nem heti 4 órája van csak, hanem pl 5-7)


Az első az ANGOL szak. Általánosban már 7 éve tanulok angolt, 4 éve emelt szinten, de nem sok mindent tudok (nagyon rossz a tanár), pedig nagyon szeretnék angolul megtanulni. Valószínűleg nem ilyen téren fogok később továbbtanulni, de zavar, hogy a világnyelvből konkrétan nem értek semmit, ezért is szeretném főként megtanulni a nyelvet.

Így végül is tök oké lenne ez a szak, de egy barátnőm, akivel sajnos már nem vagyok olyan jóban (sokat csalódtam benne, hosszú történet) angolra akar menni. Tudom, hogy itt nem a barátság számít, de szerintem nem bírnék ki vele még 4 évet gimnáziumban is.. Meg ugyebár ott van az is, hogy ha középsuliban remélhetőleg már jobban, gyorsabban tanítják az angolt mint általánosban, akkor végül is szinte felesleges nekem ez a szak, mert ha nagyon meg akarom tanulni tökéletesen a nyelvet, max elmegyek nyelvsuliba.


A másik ami megtetszett az a "SIMA" szak, ahol nincs semmi extra, azoknak találták ki akiknek még fogalmuk sincs hogy mik legyenek. Minden órát alap óraszámban tartanak.


Az utolsó, a 3 szak a TERMÉSZETTUDOMÁNYI. Ez az amin még nagyon gondolkozom. Anyukám gyógyszerész szakasszisztens, szerintem én is ilyen biosz irányban fogok majd továbbtanulni. Jó is lenne a szak, de az első két évben kémia van több óraszámban. Az a baj velem, hogy ha nem jó a tanár, rosszul magyarázza el a leckét, akkor én soha nem fogom megszeretni a kémiát, és nekem csak szenvedések lesznek azok az órák. Általánosban most is egy jó fej, de elég rosszul tanító tanár van, így hol szeretem a kémiát, hol utálom.

A biosz, ami ténylegesen érdekelne, az viszont csak 11-től van (biokémia, ami szintén nem a kedvenc témám a kémia miatt..) Anyukám legszívesebben ezt tenné 1. helyre. Meg is értem, mert engem is érdekel a biosz-irány, de még azért egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezzel fogok foglalkozni..


Elnézést ha valahol kicsit zavaros a szövegem, este van már, illetve nem tudom, jó kategóriába raktam-e a kérdést, ha nem, akkor azért is bocsánat:)


Nagyon sokat gondolkoztam már ezen, de nem bírok döntést hozni. Tudom, hallgassak magamra, döntsek úgy, ahogy én gondolom, de ilyenkor mindig az jár a fejemben, mi van, ha rosszul döntök? :s Vagy esetleg beszéljek az ofőmmel, ő talán tudna tanácsot adni?

Mindhárom szakot megjelölöm, csak azt nem tudom milyen sorrendben, ebben kérném a véleményeiteket.. De persze anyukámmal is átbeszélem majd még egyszer.



2018. jan. 3. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a természettudományit tenném első helyre. Ha ilyen irányba akarsz majd tovább menni nagyon jó alapot ad, de ugyanúgy mehetsz innen akár mérnöknek, infósnak, közgazdásznak stb ha meggondolnád magad. Ebből meg felesleges kiinulni, hogy mi van ha nem jó a tanár, ezzel szinte minden tagozatot ki lehetne zárni. Tanár amúgy is bármikor változhat, nekem gimiben pl 3 fizika tanárom is volt mert az egyik nyugdíjba ment 9. végén aki helyette lett meg teherbe esett, nem tanított engem egy évig se. Ez eléggé benne van a pakliban, hogy lecserélik hirtelen.

Másodikra tenném az angolt, plusz nyelvórák sose ártanak és a 3. lenne a sima osztály.

Nagyon rosszul nem tudsz dönteni mert bármelyik tagozatról mehetsz bármilyen egyetemi szakra, szóval ha meggondolod magad 2 év múlva akkor is tudsz pályát váltani.

2018. jan. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a simát tenném legutoljára. Az 1. helyre pedig azt, ami téged a legjobban érdekelne. Mindkettô nagyon jónak tûnik, angolul tanulni meg sosem felesleges.

De az ofôd tanácsát is kikérheted, biztos fog és talán tud is segíteni.:)

2018. jan. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
A sima legyen az utolsó az tuti. Én az angolt tenném előre, ha nem vagy tuti biztos benne hogy a kémia-biosz irányba akarsz me ni, biosz-kémia tagozat igazábol csak annak nagyon fobtos aki orvosira, állatorvosira akar menni. A többi egészségügyis szakmánál elég ha mondjuk tizenegyedikre eldöntöd, mert akkor az angolos osztályban is választhatod plusz tárgynak a biológiét és kihagyhatod a kémiét, ha az nem érdekel. Angol viszont már mindenhol kell. Olyan meg akivel nem vagytok szimpatikusak egymásnak sajnos minden osztályban lehet, szóval barátnő hová megy alapon nem döntenék. Meg ki tudja felveszik-e. Szóval én angol,TT,sima sorrendet írnék.
2018. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Szerintem az angolt tedd az elso helyre. Itt konnyen megtanulhatsz angolul. Ha masik szakot valasztasz lehet,hogy egy rosszabb tanart kapsz, aki miatt megutalod az egesz nyelvet. Azt gondolom tudod, hogy ide meg a matekra kell kb a legtobb pont. Rendesen megvalogatjak az embereket. Es ha biosszal akarsz tovabbmenni, felveheted 11-tol faktnak.

Masodiknak tennem a termeszettudomanyit. Azt lehet nem tudod, de a sima meg a termeszettudomanyi az egy osztalyon belul van, csak mashogy vannak az oraik. A kemia tanarok miatt ne aggodj. Szerintem mindegyik nagyon rendes es ha komolyan veszed megtanulhatod rendesen.

Nekem a simarol az a velemenyem, hogy elvesztegetett ido. En a helyedben meg sem jelolnem.

Ja meg annyit, hogy nehogy az alapjan valaszd a szakot, hogy az a 'baratno' hova akar menni. Tenyleg nehez bekerulni, es ha sikerul is mindkettotoknek akkor se kell aggodnod miatta. Kialakulnak majd a klikkek es lehet, hogy egyaltalan egymashoz se fogtok szolni.

Ha kerdesed van irj nyugodtan. Szivesen meselek a sulirol.:)

2018. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is az Nlg be megyek, megkaptad már az emailt Hogy melyik teremben felvételizel? Ha igen megmondod? 😊
2018. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Köszönöm mindenkinek a válaszát, sajnos csak most volt időm válaszolni.

Valószínűleg akkor az angolt teszem első helyre, egy picit az jobban húz a szívemhez.

Köszönöm még egyszer!:)

2018. jan. 16. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!