Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb szak:...

Melyik a nehezebb szak: Pénzügy Számvitel (pénzügyre specializálódva) vagy Mérnökinfo?

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább beállítottságtól függ. Én PSZ-n tanulok (nincs specializáció nálunk, szimplán számvitel hangsúlyos a képzés) és a saját szakomat nem tartom vészesnek, de mivel nem értek az infóhoz, fizikához szerintem rendesen megszenvednék vele. Ezzel szemben mondták már infósok nekem, hogy ők biztos nem tudnák elvégezni a szakomat, mert nem bírnák megtanulni a számvitelt, túl elvont és magolós szerintük, kell hozzá egy beállítottság, hogy szeretni lehessen. Meg is lepődtem ezen, mert elég könnyű szaknak tartom a PSZ-t míg az infós, mérnöki pályából amit láttam eléggé elriasztott, eszembe se jutott hogy akinek ez a pálya megy annak az enyém tűnne nehéznek.
2018. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Általánosságban a mérnökinformatikust nehezebbek mondják, mert sokkal elvontabb, absztakrabb dolgokat tanulnak, illetve csak kevesen alkalmasak programkodok írására.


Szintén általánosságban keresettebb szak is a mérnökinformatikus, de a pénzügy is egy nagyon jó szak, azt válaszd amelyik jobban érdekel.

2018. jan. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mérnök infó (szerintem) azért nehezebb szak (úgy általában), de ahogy 1-es mondta, én mérnök infós végzetségemmel valszeg nem tudnám elvégezni a Pénzügy Számvitelt.

Ez ugyanis nagyon beállítottság kérdése, így a kérdés elég nehezen kezelhető objektíven nézve.

Valszeg az tudná erre a legjobb választ megadni, aki mindkettőt elvégezte valamilyen szinten (ismerek ilyet, aki BSc-ig ill. BA-ig). De ha pályaválasztás előtt állsz, inkább ne nehézség szerint ítéld meg, hanem aszerint, hogy melyik érdekel/vonz jobban, melyikben tudod elképzelni a jövődet (nagy valószínűséggel jobban jársz így).

2018. jan. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyikőtök azt mondja hogy a pénzügy az elvontabb, a másikótok meg, hogy a mérnökinfo az absztraktabb. Most akkor melyik? Meg mit is jelent ez pontosan a gyakorlatban hogy elvontabb/absztraktabb?
2018. jan. 5. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerint mindkettő elvont csak gondolom más értelembe :) A pénzügy nem vészes, de a számvitelnek időnként elég fura logikája van, hogy betartsák a szabályokat. Időnként felesleges bonyolításnak tűnnek a dolgok vagy éppen a logikusnak tűnő megoldás teljesen más, mint ahogy könyvelni kell. Ezt így kicsit nehéz elmagyarázni, a lényeg hogy gyakran elsőre semmi logika nincs abban ahogy könyvelünk, viszont ha "rááll az agyad" akkor már érthető mit miért úgy csinalunk ahogy, csak éppen sokaknak ez az átállás nem megy. Nekem teljesen világos miért az adott nyakatekert módon csinálunk valamit, viszont meglepően sokan vannak akik nem tudnak így számvitelesen gondolkodni, csak bemagolják nagyjából az anyagot anélkül hogy értenék, átcsúsznak számvitel alapjain és örülnek hogy nem psz-n vannak. Viszont aki psz-n van nem tudja elvégezni úgy a szakot, hogy nem érti amit csinál, mert egy idő után lehetetlen mennyiségű anyagot kéne bemagolni.


Nekem mondjuk a mérnökinfó elsősorban a matek miatt tűnik nehéznek, a psz-n lévő matek meg se közelíti az infósat. Ismerősöktől azt hallottam sokan pont a matek miatt csúsznak, de saját tapasztalatom nincs a szakkal. :) Mivel itt is sokan szokták írni, hogy a matek nem az erősségük, psz-től is félnek a matek miatt (pedig aztán az üzleti gazdasági szakok nem is kimondottan matekosak, 1-2 tárgy kivételével gimis matek tudás is elég) szerintem ez miatt lehet, hogy a többség nem tudná elvégezni a mérnökinfót. Psz esetén ha valaki megérti a számvitel logikáját szerintem nagy probléma már nem adódhat, max ha nem tanul. :D


Szóval összességében egyetértek, hogy a mérnökinfó több emberen kifog, mint a psz. Csak leírtam, hogy én már találkoztam olyan infósokkal akik meg a számviteles jegyzeteimen akadtak fenn, hogy nekik ez magas úgyhogy valamennyire a beállítottság is számít. Ez kb olyan lehet mint hogy mindenki azt mondja a szabad bölcsészet büfé, de én nem tudnám elvégezni, mert nem vagyok ennyire humán beállítottságú.

2018. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik PSZ-es ismerősöm az első diplomáját informatikusként szerezte, neki talán az átlagnál jobb belelátása van. Ő azt mondta, hogy szerinte az infó volt nehezebb a nagyobb anyagmennyiség, a gyakoribb számonkérések, a több óra és a több beadandó miatt. Viszont én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ez nagyon alkati kérdés. Én mindig azt mondom reál beállítottságú emberkeként, hogy szerintem a legnehezebb képzés nem az orvosi, nem egy műszaki képzés, hanem a szabad bölcsészet, mert a második filozófia előadáson már futva menekülnék az egyetemről. Azt az életben nem tudnám elvégezni.
2018. jan. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!