Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Való az egyetem egy olyan...

Való az egyetem egy olyan lánynak aki nagyon visszahúzódó és csendes?

Figyelt kérdés

Fél éve járok egyetemre de nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, mert úgy érzem hogy az egyetem csak extrovertáltaknak való. (A szak mindegy, a lényeg hogy magát a szakot szeretem, kivéve az interaktív órákat) Nem szeretek beszélni órákon, sőt, egyenesen félek hogy a tanár megszólít. A szóbeli vizsgák a nyakamon, de attól is csak a hideg ráz. Igazából valahogy mégiscsak leérettségiztem probléma nélkül, szóval ha nagyon akarom akkor szembe tudok szállni a természetemmel, de tényleg nagyon nehéz, és nem is mindig sikerül. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ti végig tudtátok így csinálni, kaptatok így diplomát, vagy érdemesebb lenne ha hagynám, mert tényleg nem nekem való?

Tanács is jöhet, hogy hogy tudnám ezt teljesen leküzdeni, bár nem hinném hogy annyira meg tudnék változni.



2018. jan. 5. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Őőőő.... most akkor egyetemre csak olyanok járnak akik üvöltöznek?

Én nem szoktam harsogni mégis menni fogok, totál nem érdekel, hogy más mit csinál. Ennyire ne legyél béna, hogy ilyenek miatt bedobod a törölközőt, el fog taposni az élet ha ilyen mamusz vagy.

35N

2018. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj, de az, hogy rettegsz, nehogy felszólítson a tanár, nem sima visszahúzódás meg csendesség. Az egyetemen van ingyenes mentálhigiénés szolgáltatás, keresd fel azt a szervezetet, akik ezzel foglalkoznak nálatok, és menj el néhány alkalommal pszichológushoz. Ez kóros szorongás, nem pedig introvertáltság.
2018. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell gyökerestől megváltoznod, és ne is ellenségként tekints az egyetemre, vagy a tanárokra, akiktől félned kell. Természetes, hogy van benned egy kis félelem, mivel egy teljesen új környezetbe kerültél, idegen emberek közé. De szépen lassan meg fogod ismerni a többieket és rájössz, hogy nincs okod félni tőlük.


A gátlásokat pedig úgy lehet a legkönnyebben leküzdeni, ha szembenézel velük. Na persze nem azt mondom, hogy tarts kiselőadást 200 ember előtt, hanem kis lépésekben próbálj nyitottabb lenni. Az egyetem alatt nagyon sokat tud fejlődni egy ember személyisége. Sokan félénken kerülnek be, és ahogy egyre többet gyakorolják azokat a dolgokat, amiktől félnek, annál kevésbé fognak félni. Minél több ilyen helyzetbe kerülsz, annál könnyebben veszed majd a következő "akadályt".


Azért tanácsolom ezt, mert én is ebben a cipőben járok, annyi különbséggel, hogy én most fogok érettségizni, majd utána mennék egyetemre, amitől persze pici félelem bennem is van (szintén introvertált, csendes, visszahúzódó lányként).


Azt még megkérdezhetem, milyen szakon vagy?

2018. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!