Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki emelt szinten biológiából...

Dm.Tenty. kérdése:

Aki emelt szinten biológiából es kémiából érettségizik, mennyi az esély arra, hogy 80%-ot elérjen? Az mar nagyon a teteje?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már 11. elejétől komolyabban kezdesz el készülni és sok érettségi feladatsort megcsinálsz, akkor simán lehet magas a %. De ehhez az is kell, hogy a többi tantárgyba kevesebb energiát fektess, nem tudsz töriből és magyarból is 90%-os érettségit írni. De persze azokból is lehetsz 5.
2018. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2012-ben érettségiztem , most döntöttem ugy, hogy megis mennek felsőoktatásba, szóval felejtettem rengeteget , szinte az alapoktól indulnék ujra. Jövő tavasszal érettségiznék, addig meg van bő 1 év.
2018. jan. 7. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Kémiából típusfeladatok vannak, azokat nagyon be kell gyakorolni. Mellé a tárgyi tudás kicsit húzós, sajnos én azt tapasztaltam, hogy ami az egyik könyvben benne van, a másikban hiányos és fordítva, szóval több helyről szedném össze, a korábbi érettségiket oldogatva végül nem tettem érettségit belőle, mert ahova én mentem, csak egy emelt kellett és a kémia benne sem volt a listában. A biosz nekem sokkal könnyebb volt, ott csak mindent elolvastam a 3 bioszos könyvünkből, kiemeltem szépen, megnéztem vidin meg ábrákon, hogy hogyan kell elképzelni az egyes dolgokat, hogy zajlanak a folyamatok, megoldogattam abból iy az érettségiket és elég zsúfolt 2 hónap tanulással lett 80%. De ilyet ne csinálj, oszd be az időd.:) Ha jó vagy, március végére már átnéztél egyszer mindent, utána párszor végigpörgeted, a kulcsszavakat esetleg kiírod, de a lényeget már addigra érted az anyagrészekből. Szerintem ha ezt a tempót tudod tartani, sok dologtól nem kell félned utána.:) Bioszból elég logikusnak tartottam a kérdéseket, semmi agyament belekérdezés nem volt, szóbelin sem.:) Főleg, ha másból nem is kell készülni, csak ezekből:) De ha kell is, napi 4-6 óra tanulással szerintem hozható kényelmesen.
2018. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha rendszeresen készülsz és nem stresszeled el,akkor simán megvan!:) Próbáld meg minél többször elővenni őket,kémiából a számolások menjenek,mert szerintem az a biztos pont,az elméleti rész a kémia érettségiben nagy mumus tud lenni.;)
2018. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A 80%-os emelt érettségi annyi, hogy szorgalmasan tanulsz, és sok-sok érettségi feladatot megoldasz. Szerintem ez nem valami elérhetetlen, irreális cél, aki rendszeresen tanul, simán össze tudja hozni. Villányi-Ötösöm lesz kémiábólt hogyha végig gyakorlod, megoldod az elmúlt év érettségijeit, akkor probléma nem nagyon lehet. Bioszból a Mozaikos könyvcsalád gimnáziumi tk-ei közül a 10-11-12-es könyveket hogyha megtanulod, esetleg a Bioszféra.com-ot is nézd meg, plusz ebből is megoldod az érettségi feladatokat, akkor tényleg, még 80-nál jobbat is összehozhatsz!

Hajrá, sok sikert kívánok neked, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!:)

2020. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!